Domov Novinky Čína spustila prvý 6G satelit a stáva sa lídrom

Čína spustila prvý 6G satelit a stáva sa lídrom

Zdielať

China Mobile upútala pozornosť spustením prvého satelitu na testovanie 6G technológie.

Týmto sa telekomunikačný gigant stal lídrom v prieskume nových oblastí komunikácie. Družica je jedinečná, pretože je navrhnutá tak, aby obiehala okolo Zeme oveľa bližšie ako väčšina ostatných, približne vo výške 500 km (bežne sú satelity 36-tisíc km nad zemou). Družica, ktorá obieha Zem v relatívne blízkej vzdialenosti, má za úlohu preskúmať možnosti, ktoré by mohla priniesť budúca generácia globálneho telekomunikačného priemyslu.

Táto nízkozemská obežná dráha umožňuje rýchlejšie a spoľahlivejšie odosielanie a prijímanie dát v porovnaní so satelitmi, ktoré sú umiestnené ďalej. Technológia na palube, vyvinutá v spolupráci s Čínskou akadémiou vied, predstavuje prielom. Je vybavená domácou technológiou, ktorá sa dokáže z vesmíru aktualizovať a automaticky riadiť svoje operácie, čo ju robí inteligentnou a efektívnou. Cieľom nie je len testovať novú technológiu, ale riešiť reálne problémy.

V súčasnosti mnohé oblasti sveta stále bojujú s nedostatočným internetovým pripojením, pretože signál z vzdialených satelitov nie je dostatočne silný. Nová družica by to mohla zmeniť a umožniť rýchly internet všade. Spoločnosť plánuje pokračovať v testovaní technológie, aby zistila, ako najlepšie prepojiť vesmír so zemou, čím by sa globálna komunikačná sieť stala rýchlejšou a dostupnejšou pre každého. Toto spustenie predstavuje veľký úspech pre budúcnosť komunikácie, umožňujúce realizáciu sna o vysokorýchlostnom internete dostupnom v každom kúte sveta.

Zdroj