Domov Novinky CEO Qualcommu je ďalším kandidátom na post v Microsofte

CEO Qualcommu je ďalším kandidátom na post v Microsofte

Zdielať

Posledné správy ohľadom nového generálneho riaditeľa spoločnosti Microsoft boli pred viac ako mesiacom, kedy tam bolo päť jasných adeptov na prácu v Microsofte. Tie boli vybrané zo zoznamu asi 40 mien. Rozprávalo sa o týchto adeptoch: Stephen Elop – bývali CEO Nokia, Alan Mulally – šéf Fordu, Tony Bates – bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Skype a Satya Nadella – šéf Microsoft cloudu. V tej dobe bol Elop favoritom na úspech.

Steve Mollenkopf je ako je uvedené  je riaditeľ spoločnosti Qualcomm, kde začal pracovať ako inžinier v roku 1994. Qualcomm je najväčší svetový výrobca čipov pre mobilné telefóny. Bloomberg chytro poukazuje na to, že: „Mollenkopf stojí na čele divízie, ktorá vybudovala výrobky, ktoré sú v srdci mnohých popredných svetových smartónov, oblasti, kde je Microsoft slabý“. Tak ako kandidát by určite priniesol veľa týchto odborných znalostí a pomôcť vplávať Microsoftu bezpečne do svojich zariadení a budúce služby. Mollenkopf zarobil minulý rok v Qualcomme okolo 14 miliónov dolárov tvrdí Bloomberg.

Qualcomm rebricek

Hľadanie nového generálneho riaditeľa bude zložitý proces, ako to povedal Bill Gates. Tak uvidíme, ako to nakoniec dopadne a či pribudne ďalšie meno do zoznamu, alebo bude toto posledné meno, ktoré bolo pridané.

Zdroj: Hexus