Domov Recenzie Recenzia: Samsung Galaxy Tab 3 Kids

Recenzia: Samsung Galaxy Tab 3 Kids

Zdielať

Tablet prichádza s rozmermi 111,1×188×9,9 mm a váhou 302 gramov. Pravá hrana tabletu disponuje mikrofónom, tlačidlom napájania a pod ním je tlačidlo na reguláciu hlasitosti. Ľavá hrana má len slot na microSD kartu, ktorý má krytku. Horná hrana má len 3,5 mm stereofónny jack pre slúchadlá a na jeho dolnej hrane nájdeme microUSB pre nabíjanie, dvojicu reproduktorov a taktiež hlavný mikrofón. Tablet je vytvorený z plastu a po hrane je kovový lem.

samsung galaxy tab 3 kids-66

Tablet ponúka 7 palcový TFT displej s rozlíšením 1024×600 pixelov. Nad displejom je 1,3 MPx kamera pre videohovory a svetelný snímač. Pod displejom je hardvérové tlačidlo, ktoré Samsung pridáva aj na svoje vlajkové smartfóny a taktiež dve dotykové tlačidlá, ktoré sú bohužiaľ nepodsvietené. V zadnej časti je 3,2 MPx fotoaparát bez LED blesku. Fotografie sú na 3 MPx fotoaparát výnimočne dobré. Video je možné nahrávať v rozlíšení 1280×720 pixelov. Operačným systémom je Android 4.1.2 Jelly Bean.

samsung galaxy tab 3 kids-44

Tablet Galaxy Tab Kids bol testovaný americkou komisiou pre bezpečnosť spotrebného tovaru (CPSC), takže si môžu rodičia byť istí, že ich dieťa nebude vystavené žiadnym nebezpečným chemikáliám. Ochranný kryt chráni tablet pri pádoch a pred poškriabaním a umožňuje deťom jeho bezstarostné používanie. Zo softvérového a hardvérového hľadiska ide o výnimočný a bezpečný prístroj. Zariadenie prichádza v žltej farbe a oranžovom ochrannom kryte.

samsung galaxy tab 3 kids-7

Tablet Galaxy Tab 3 Kids je prispôsobený pre deti aby sa ľahko ovládal a zároveň je tu oddelené prostredie aj pre rodičov. A to všetko bez náznaku toho aby mal tablet spomalené reakcie či ste v Detskom režime, alebo v režime pre rodičov.

samsung galaxy tab 3 kids

Keď sa pozrieme na tablet z pohľadu výkonu nájdeme tu dvojjadrový procesor ARMv7 s taktom 1,2 GHz. Procesoru sekunduje 1 GB RAM pamäť a vnútorná pamäť je 8 GB a dostupných pre používateľa je približne 3,94 GB, ale je možné pamäť zväčšiť pomocou microSD karty do veľkosti 32 GB.

samsung galaxy tab 3 kids-5

Rodičia majú stáli prehľad o aplikáciách, ktoré sprístupňujú pre detský režim pomocou funkcie Rodičovský zámok, takže sa potenciálne nevhodná alebo škodlivá aplikácia v detskom režime vôbec nemusí zobraziť. Pomocou funkcie Správa času potom možno vopred nastaviť časový limit pre používanie tabletu. Rodičia sa tak nemusia strachovať o to, že by ich deti s prístrojom trávili príliš veľa času (od 10min do 1h 20min, alebo je možné nastaviť časový interval používania od-do) alebo sa na ňom dokonca stali závislé. Pre deti aj rodičov je to potom skrátka to pravé!

Samsung Glaxy tab 3 Kids - detske prostredie

Rodičovský zámok je možné ovládať len prostredníctvom hesla, takže deti sa k nej určite nedostanú. A ako sme už spomínali tablet nieje výhradne určený pre deti, ale poslúži aj rodičom a to je výborné lebo nemusia si kúpiť zvlášť tablet pre seba. Prepínanie z rodičovského prostredia do detského je podľa nás zdĺhavé a mohol by sa prepnúť rýchlejšie.

Samsung Glaxy tab 3 Kids - detske prostredie-2

Na tablete je od začiatku predinštalovaných deväť hier, ktoré sa zapáčia deťom. Tablet ďalej disponuje aj možnosťou pripojenia na internet pomocou Wi-Fi 802.11 a/b/g/n 2,4 + 5 GHz, Wi-FiDirect, DLNA, Bluetooth, Snímač zrýchlenia, geomagnetický snímač. Tablet má v klasickom prostredí Google Play Store a Samsung Apps a v detskom prostredí je dostupný takzvaný detský obchod pre deti.

Samsung Glaxy tab 3 Kids - aplikacie

Samozrejme sú tam ako hry zdarma aj platené pre deti ale pred tým aby bola takáto hra stiahnutá, alebo zakúpená je potrebné zadať heslo rodičovského zámku. Po zadaní hesla vás to presunie do obchodu Samsung Apps. Čo je pozitívne rodičia majú pod kontrolou všetko čo dieťa chce do tabletu nainštalovať z obchodu.

samsung galaxy tab 3 kids-22

Aby sme ešte nezabudli spomenúť tablet dokáže prehrať videá v rozlíšení Full HD a podporované video formáty sú: H.263, H.264, MPEG4, WMV, DivX a audio formáty: AAC, AAC+, AMR-NB, AMR-WB, eAAC+, MP3, OGG, WAV, WMA, AC-3, FLAC. Batéria v tablete je 4 000 mAh čo postačuje na 8 hodín pripojenia k internetu cez Wi-Fi, 7 hodín prehrávania videá, alebo 109 hodín prehrávania hudby. K tabletu je možné dokúpiť obal KidsCase a k nemu bude aj ergonomické pero C Pen.

Parametre a špecifikácie:

Operačný systém: Android 4.1.2 + nadstavba TouchWiz + Detský režim
Chipset: ARM Cortex-A9
Procesor: dvojjadrový, 1,2 GHz
Frekvencie: nepodporuje
Rozmery: 111,1×188×9,9 mm
Hmotnosť: 302 gramov
Displej: 7 palcový TFT, rozlíšenie 1024×600 pixelov., multitouch, 170 DPI
Fotoaparát: 3,2 MPx, nahrávanie videí (1280×720 pixelov, 30 fps)
Predná kamera: 1,3 MPx
Pamäť: 1 GB RAM, 8 GB ROM + microSD karta (do 32 GB)
Globálny prenos dát: nepodporuje
Lokálny prenos dát: Bluetooth 3.0, MicroUSB, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n 2,4 + 5 GHz
Hudba: MP3 prehrávač, 3,5 mm audio jack
Ostatné: minimalizácia aplikácií, multitasking, prehliadač dokumentov, akcelerometer
Batéria: Li-Ion 4 000 mAh

Hodnotenie: 85%

Plusy
+ Detský režim
+ Rýchly OS
+ Rodičovský zámok
+ Ochranný kryt

Mínusy
– Trvanie prechodu medzi prostrediami

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Samsung Galaxy Tab SM-T2105GYAXEZ poskytuje server Heureka.sk

Výsledky benchmarkových testov:

samsung galaxy tab 3 kids - AnTuTu 4.0.3.xsamsung galaxy tab 3 kids - AnTuTu 4.0.4
samsung galaxy tab 3 kids - CF Benchsamsung galaxy tab 3 kids - Quadrant
samsung galaxy tab 3 kids - NeNa
samsung galaxy tab 3 kids - NeNa 2
samsung galaxy tab 3 kids - Vellamosamsung galaxy tab 3 kids - Vellamo 2
Zapožičal: Samsung