Domov Novinky Aké všetky vylepšenia prinesie iOS 17?

Aké všetky vylepšenia prinesie iOS 17?

Zdielať

iOS 17 údajne vylepšuje vyhľadávanie, dynamický ostrov, ovládacie centrum a ďalšie funkcie.

Pred júnovým predstavením systému iOS 17 firmou Apple na konferencii WWDC odhalil anonymný zdroj, ktorý v minulosti zdieľal presné informácie, potenciálne nové funkcie, ktoré prídu s aktualizáciou, vrátane vylepšení vyhľadávania, dynamického ostrova, ovládacieho centra a ďalších. V príspevkoch na zahraničných weboch tento zdroj uviedol, že funkcia vyhľadávania bude v systéme iOS 17 „výrazne vylepšená“, ale neposkytol žiadne konkrétne podrobnosti. Zabudovaný vyhľadávací nástroj v iPhone pomáha vyhľadávať informácie v zariadení a na webe, pričom výsledky a návrhy sa poskytujú počas písania. Počnúc systémom iOS 16 je v spodnej časti domovskej obrazovky k dispozícii špeciálne tlačidlo „Hľadať“, ktoré umožňuje jednoduchý prístup.

Očakáva sa, že firma tento rok rozšíri dynamický ostrov na všetky štyri modely iPhone 15. Na strane softvéru zdroj uviedol, že funkcia bude v systéme iOS 17 schopný „robiť oveľa viac“, bez toho, aby to bližšie špecifikoval. Funkcia, ktorá bola predstavený v iPhone 14 Pro minulý rok, v súčasnosti zobrazuje systémové upozornenia, ako je napríklad nízke percento batérie a prichádzajúce telefónne hovory, a živé aktivity, ako sú napríklad jazdy Uberom a výsledky NBA. Doposiaľ tento zdroj uvádza, že iOS 17 bude obsahovať „veľké zmeny“ v dizajne a prispôsobiteľnosti Ovládacieho centra. Ovládacie centrum bolo predstavené so systémom iOS 7 takmer pred desiatimi rokmi a od iOS 11 vyzerá zväčša rovnako.

Zdroj dodal, že iOS 17 bude obsahovať nové vlastné nastavenia prístupnosti, ktoré používateľom poskytnú väčšiu kontrolu nad používateľským rozhraním iPhonu. Mohlo by to súvisieť so skrytým „Vlastným režimom prístupnosti“, ktorý bol objavený v beta verzii iOS 16.2 minulý rok. Nový režim by používateľom umožnil nahradiť typickú uzamknutú obrazovku a domovskú obrazovku prístupnejšími prvkami používateľského rozhrania, odstrániť Dock, nastaviť oveľa väčšie ikony aplikácií a podobne. Medzi ďalšie zmeny, ktoré zdroj očakáva v iOS 17, patria ďalšie nastavenia pre oznámenia a vždy zapnutý displej, viac filtrov Focus, vylepšenia automobilového kľúča v aplikácii Peňaženka, aktualizácie aplikácií Fotoaparát a Zdravie a značný počet nových rámcov ARKit. Údajne sa tiež zvažuje umožnenie interaktívnych widgetov na domovskej obrazovke. Celkovo sa podľa zdroja iOS 17 zameriava na zlepšenie výkonu a stability.

V dôsledku toho je na rozdiel od predchádzajúcej fámy pevne presvedčený, že aktualizácia zostane kompatibilná s iPhonom 8, iPhonom 8 Plus a iPhonom X. Zaujímavé je, ako uvádza zahraničný web, že tento zdroj, ktorý je citovaný aj v tomto článku rovnako minulý rok pred ohlásením zariadenia iPhone 14 Pro prezradil presné údaje o dynamickom ostrove. Avšak vzhľadom na to, že zdroj si ešte musí vytvoriť dlhodobé skúsenosti, uvidíme, či sa všetky tieto najnovšie podrobnosti ukážu ako presné. Treba dodať, že všetko sú to iba možné, alebo očakávané a najmä, nepotvrdené fámy, čo systém môže priniesť a nevieme, čo z nich bude realitou. Očakáva sa, že Apple oznámi systém iOS 17 počas kľúčovej konferencie WWDC 2023 5. júna a ako zvyčajne, prvá beta verzia by mala byť k dispozícii vývojárom na testovanie ešte v ten istý deň. Prvá verejná beta verzia bude pravdepodobne vydaná v júli.

Zdroj