Domov Novinky YouTube urobil rázne opatrenia proti študentom

YouTube urobil rázne opatrenia proti študentom

Zdielať

YouTube v posledných dňoch odstránil stovky videí, na základe vyšetrovania BBC. Tí vraj našli veľké množstvo videí, ktoré ukazovali študentom ako podvádzať v škole.

youtube_odstranil_stovky_videi

Len minulý týždeň Britská televízia BBC zverejnila vyšetrovanie, ktoré sa týkalo Ukrajinskej spoločnosti zvanej EduBirdie, ktorá predávala eseje zúfalým študentom. EduBirdie vraj pomôže študentom vytvoriť štruktúru eseje na danú tému. Nechýba ani parafrázovanie so vzdelývacími štandardmi prispôsobené usmerneniam vašej školy či univerzity.

Spoločnosť si zaplatila propagáciu pri niekoľkých stovkách YouTube kanálov, ktoré o nej následne hovorili ako o jednoduchom spôsobe, ako prechádzať ročníkmi. BBC zistila, že tieto videá boli prezerané viac než 700 miliónov krát.

BBC upozornili YouTube, následkom čoho sa začalo vyšetrovanie. Síce predávanie dokumentov nie je nezákonné, YouTube tvrdí, že pokiaľ sú tieto videá robené na základe platenej reklamy, musia byť dodržané isté podmienky. Keďže sú medzi zakázanými vecami aj „academic aids“ (akademické pomôcky), viacero videí sa muselo odstrániť. Bolo medzi nimi aj niekoľko kanálov, ktorým sa odstránilo niekoľko stovák videí.

Vo vyhlásení BBC uviedla spoločnosť Boosta, materská spoločnosť spoločnosti EduBirdie, že YouTube influenceri mali úplnú slobodu v prezentovaní EduBirdie. Tiež ste si všimli, že sa v posledných rokoch dosť rozmohlo predávanie a nakupovanie školských prác ako sú napríklad bakalárky? V roku 2010 sa zverejnila kronika nazvaná The Shadow Scholar, ktorej autor tvrdil, že pomocou EduBirdie napísal tisícky strán školských prác.

Zdroj: theverge