Domov Novinky Xiaomi sa vracia k výrobe prémiových tabletov

Xiaomi sa vracia k výrobe prémiových tabletov

Zdielať

Prémiová trieda Android tabletov bola posledné roky veľmi obmedzená a jedinými výrobcami high-end tabletov sú momentálne iba Samsung a Huawei.

Podľa nových informácií odhalených v nadstavbe MIUI 12.5 budeme môcť vidieť v nadchádzajúcich mesiacoch minimálne tri prémiové tablety od Xiaomi, ktoré budú používať high-end procesor Qualcomm Snapdragon 8. Tieto nové informácie odhaľujú skrytú stránku v nastaveniach prostredia MIUI. Zdrojový kód obsahuje tri odlišné zariadenia s kódovými názvami „nabu“, „enuma“ a „elish“. Na základe ďalšieho výskumu od kacskrz končí číslo modelu „enuma“ na K81, zatiaľ čo „elish“ končí na K81A, čo naznačuje tomu, že tieto dve varianty môžu byť rôznymi variáciami toho istého zariadenia.

Jedno zo zariadení by malo podporovať aj hlasové hovory, čo naznačuje, že ponúkne pripojenie LTE, poprípade 5G. Tretie zariadenie – „nabu“ má číslo modelu končiace na K82, čo by mohlo znamenať, že pôjde o úplne iný produkt. Všetky tri tablety by mali ponúkať IPS LCD displej s rozlíšením 2560×1600 pixelov a pomerom 16:10. Úniky tiež tvrdia, že displeje budú mať obnovovaciu frekvenciu až 120 Hz a uhlopriečku 10,97″. „Nabu“ by mal byť používať jeden z procesorov Qualcomm Snapdragon 855, 855+ alebo 860. Ostatné dva tablety budú údajne postavené na modeloch s procesorom Snapdragon 865, 865+ alebo 870. Podľa týchto únikov teda pôjde o naozaj výkonné zariadenia.

Zdroj