Domov Novinky Xiaomi predstavilo nadstavbu MIUI 6

Xiaomi predstavilo nadstavbu MIUI 6

Zdielať

MIUI v6 LogoObľúbená používateľská nadstavba MIUI sa dočkala už šiestej generácie. Prináša predovšetkým nový dizajn, ktorý je inšpirovaný iOS 8 od Applu, pribudlo však aj niekoľko nových funkcií. Nie je to celkom len nadstavba, ale je to celá ROM-ka postavená na operačnom systéme Android. Tá je dostupná pre smartfóny a tablety spoločnosti Xiaomi ale aj pre iné značky a ich modely.

Tento rok oslavuje MIUI štvrté narodeniny a za tú dobu stihla získať už 70 miliónov používateľov. Navyše, nadstavba je populárna aj mimo Číny. Je už preložená do 28 jazykov, medzi ktorými nájdeme aj slovenčinu. MIUI 6 bola predstavená na veľkolepej konferencii v čínskom Pekingu. navyše už zo screenshotov je jasné, že bola nadstavba viac než kedykoľvek predtým inšpirovaná konkurenčným operačným systémom iOS od Apple.

MIUI v6 05

Jedným z hlavných sloganov nového MIUI 6 je „Menej znamená viac“. Hlavným cieľom vývojárov bolo systém čo možno najviac zjednodušiť. Hneď po prvom spustení si iste všimnete nových ikoniek, ktoré majú flatový dizajn. Došlo k úplnému prepracovanie odomykacej obrazovky a ďalšou veľkou zmenou prešla notifikačná lišta spolu s menu rýchleho nastavenia.

MIUI v6 01

Momentálne je nová ROM v beta verzii a testujú ju vybraní testeri. predpokladá sa, že začiatkom septembra by malo dôjsť k vydaniu vývojárskej verzie, ktorá už bude dostupná pre verejnosť. Finálna verzia, ktorá príde  formou OTA aktualizácie sa dočkáme v októbri. Trochu dlhšie čakanie budú mať majitelia smartfónov Xiaomi Mi2/2S/2A a modelov z rady Xiaomi Redmi, pre ktoré bude test MIUI 6 zahájený do konca tohto roka.

Zdroj: MIUIGizchina