Domov Novinky Xiaomi Mi 4i charakterizuje výkon, výdrž a nízka cena

Xiaomi Mi 4i charakterizuje výkon, výdrž a nízka cena

Zdielať

Spoločnosť Xiaomi netreba predstavovať, za posledné roky sa začala presadzovať smartfónmi aj na našom trhu, napriek neexistujúcej oficiálnej distribúcii. Najnovší prírastok Mi4i síce bude len menším bratom vlajkovej lode Mi4, ponúkne ale taktiež veľmi výkonný hardvér, vysokokapacitnú batériu a veľmi nízko nastavenú cenovku.

Xiaomi-Mi-4i

Síce smartfón neponúkne kov, ale polykarbonátové unibody telo ale rozhodne neurazí. Základom je procesor strednej triedy – Qualcomm Snapdragon 615 s ôsmimi jadrami taktovanými na 1,7 GHz s grafikou Adreno 405. Operačná pamäť má 2 GB, zatiaľ čo pre používateľa je pripravených 16 GB úložného priestoru.

Veľký 5“ OGS IPS displej s rozlíšením Full HD sa dočkal zaujímavého vylepšenia, kedže namiesto klasickej regulácie jasu výrobca použil špeciálnu adaptívnu technológiu, ktorá by mala zlepšovať čitateľnosť na priamom slnku. Mnohých poteší aj možnosť používať dve SIM karty naraz, pričom s oboma si pripojíte na najnovšie 4G (LTE) siete.

Xiaomi-Mi-4i 02

Momentálne sa kladie veľký dôraz na kvalitu fotoaparátu a žiadny výrobca si nemôže dovoliť zanedbať fotoaparát. Mi4i nie je výnimka, ponúka rozlíšenie 13 MPx a sveteľnosť f/2.0, ktorému bude v zlých svetelných podmienkach pomáhať dvojitý LED blesk pre vernejšie farby. Vpredu zase nájdeme fotoaparát s rozlíšením 5 MPx a svetelnosťou f/1.8.

Prítomná je aj podpora pre dvojpásmové Wi-Fi, Bluetooth vo verzii 4.1, najnovší Android 5.0 Lollipop spolu s nadstavbou MIUI (v6) a lákadlo – batéria s kapacitou 3120 mAh. Síce smartfón nepatrí medzi dnešnú špičku, tak ale ani nemieri. Zaujať má preto cenou, ktorá sa pohybuje tesne pod úrovňou 200 eur. Do predaja sa dostane vo viacerých farebných vyhotoveniach 30. apríla.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Xiaomi Mi3 WD 16GB poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu Xiaomi MI3 64GB poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu XIAOMI Mi4 16GB poskytuje server Heureka.sk

Zdroj: PhoneArena