Domov Novinky Windows Store obsahuje viac než 150 tisíc aplikácií

Windows Store obsahuje viac než 150 tisíc aplikácií

Zdielať

windowsstorelogo Obchod sa naplno začal prebúdzať až po vydaní Windows 8.1. Veľká časť zo všetkých aplikácií je bez ohľadu na platformu spam, ktorý si nezaslúži, aby s ním ktokoľvek strácal svoj ​​drahocenný čas. Pre Windows 8 už vzniklo množstvo dobrých a zaujímavých aplikácií.

Náročným užívateľom bude stále niečo chýbať, hoci to nebude napr Foursquare ani Facebook. Používateľ preráža prúdy nekvalitného obsahu bez toho, aby Microsoft dokázal vypichnúť naozaj zaujímavé položky. V tom je úspešnejší napríklad konkurenčný Apple. Aj hľadanie vo Windows Store je otravné. V predvolenom stave obchod filtruje obsah podľa jazyka. Keď potom hľadáte aplikáciu, ktorá komunikuje iba anglicky, tak vám ju obchod neponúkne.

metro-store

Je to už dlho, čo sme v súvislosti s Windows Store zaznamenali nejaký medzník. Vlastne to bolo na začiatku júla, kedy Microsoft oznámil 100 000 dostupných aplikácií. Za viac ako pol roka sa podľa neoficiálnych zdrojov obchod naplnil ďalšími 50 000 aplikáciami, takže dohromady napočítate viac ako 150 000 kúskov.

Zdroj: WinBeta