Domov Novinky Windows 8.1: Nové informácie o Update 1

Windows 8.1: Nové informácie o Update 1

Zdielať

Možnosť prihlásenia priamo na plochu bolo prvýkrát predstavené v systéme Windows 8.1, ktorý umožňuje tím , ktorí nechceli používať obrazovku Metro, sa jej vyhnúť úplne . Avšak nastavenie je skryté v hlavnom paneli, čo znamenalo , že mnohí noví užívatelia sa stále ocitli zmätení v rozhraní Metra. Tým, že táto možnosť bude predvolená zníži to kritiku celého Windows 8.x. Nebude to však jediná zmena. Microsoft  zavedie ponuku napájania a tlačidlo hľadať priamo na úvodnej obrazovke , taktiež nové kontextové menu,.kde bude pravdepodobne možnosť pripnúť Windows 8 aplikácie “ Metro “ na hlavný panel.

V budúcich aktualizáciach, vrátane Windows 9 “ Threshold “ , sa môžeme tešiť aj na návrat do ponuky Štart, a schopnosť spúšťať aplikácie Metro v oknách na pracovnej ploche, aspoň podľa zvestí. Spustenie systému Windows 8 najmä trápi Microsoft , spoločnosť trávi väčšinu svojho času zaoberaním sa spätnej väzby v následných aktualizácií, ako je napríklad aktualizácia 1. Rozhranie Metro bolo chválené pre svoju univerzálnosť a užitočnosti na dotyk, ale bolo kritizované používatelmi stolových počítačov zato, že nie je optimalizové na myš .

Upravené redakciou

V čase písania článku došlo k úplnému úniku jednej z januárových verzií –  9600.16596.WINBLUES14_GDR_LEAN.140114-0237, pričom ide o verziu pre 64-bitové systémy. Potvrdili sa všetky vyššie zmienené špekulácie. WP8.1 update 1 je teda len minoritný update. Dôležitým prvkom je kontextové menu po kliknutí na ikony live tile, kde je možné meniť veľkosť, odpojiť live tile z metra / modern UI či odinštalovať aplikáciu. Update 1 bude v zozname všetkých aplikácií,predvolene zobrazovať všetky programy. Internet Explorer 11, bude povýšený na 11.0.3, changelog ale nie je známy. Okrem iného má priniesť skrytý „Enterprise Mode“. Dôležité je aj nové DPI 250% a 500% hlavne pre rozlíšenia 4k a väčšie.

Windows81Update1Leak Windows81Update1_WindowsApp

Prinášame video z prostredia:

Zdroj: Techspot , WPCentral, WinBeta.org