Domov Novinky Windows 8.1 nedostane Update 2 ani Štart

Windows 8.1 nedostane Update 2 ani Štart

Zdielať

V apríli vydala spoločnosť Microsoft Windows 8.1 Update 1, ktorý bol evolučný, prevažne zameraný na zlepšenie skúsenosti pre tých, ktorí pracujú s klávesnicou a myšou. Bola to pomerne veľká zbierka vylepšení a zlepšení, viac než to, čo zvyčajne vidieť v jednom z „Patch Tuesday“ . Okrem toho priniesol podporu pre 4K a 8K obrazovky. Spoločnosť si uvedomila, že namiesto čakania na zlepšenie operačného systému hromadne, bude radšej vydávať menej aktualizácií častejšie. Väčšia aktualizácia je plánovaná na 12. augusta.

Windows 8.2 štart

Boli pridané tri novinky pre koncových používateľov – zlepšenie touchpadu: Nechajte dotykovú podložku, keď je pripojená a aktívna myš, kliknite pravým tlačidlom na touchpade, dvojklik a ťahajte. Čo to však znamená dnes nevieme a možno to nevedia ani na Techspot webe. Ďalšia je podpora Miracast – zdieľanie obrazoviek, respektíve mirroring konečne prebehne cez Miracast. Minimalizácia prihlásenie na SharePoint Online – znižuje počet výziev v prístupe k SharePoint Online, no uvidíme, čo to znamená.

windows-8-1-free

Update prebehne klasicky cez Windows Update. Okrem toho sa očakáva podpora virtuálnych plôch. Čo to znamená? Microsoft pre Windows Phone 8.1 Štart ako ho poznáme zo starších systémov jednoducho neprinesie.

Zdroj: Techspot