Domov Novinky Western Digital predstavuje nové pevné disky Red Pro a Black

Western Digital predstavuje nové pevné disky Red Pro a Black

Zdielať

Western Digital oznámil rozšírenie oceňovanej produktovej rady WD Red Pro o disky s kapacitou 5 TB a 6 TB. Táto produktová rada je ideálna pre úložiská NAS, ktoré majú až 16 pozícií pre pevné disky a sú využívané firmami s rastúcimi požiadavkami na ukladací priestor.

Western Digital Red Pro 6TB 01

Disky sú už teraz dodávané na jednotlivé trhy. Disky využívajú vylepšenú konštrukciu a 128 MB vyrovnávacej pamäte. Prenosová rýchlosť dosahuje 214 MB/s. Firmware NASware 3.0 zabezpečuje ochranu dát, vysoký výkon pre úložisko NAS a spoľahlivú integráciu diskov v systémoch. Disky WD Red Pro sú dostupné za 290 eur (5 TB model) a 319 eur (za 6 TB model).

Western Digital Red Pro 6TB 02

Spoločnosť ďalej oznámila zvýšenie kapacity rady pevných diskov WD Black na 6 TB – 3,5“ disky s rýchlosťou otáčania 7200 ot./min sú už teraz dodávané na trh a sú ideálnym riešením pre hráčov počítačových hier a profesionálnych používateľov, ktorí vyžadujú od svojich počítačov a pracovných staníc vysoký výkon.

Western Digital Black 6TB 01

Pevné disky WD Black kombinujú rýchlosť otáčania 7200 ot./min, 128 MB vyrovnávaciu pamäť, technológiu duálnej vystavovacej mechaniky, rozhranie SATA 6 Gbps a vstavaný dvojjadrový procesor. Poskytujú tak vrcholný výkon pri maximálnej kapacite.

Western Digital Black 6TB 02

Disky vykazujú až o 29% vyššiu maximálnu rýchlosť prenosu dát než predchádzajúci WD Black 4 TB a v testoch PCMark Vantage dosahujú o 10% lepšie výsledky. Disky sú dostupné za doporučené koncové ceny 289 eur (pre 5 TB model) a 329 eur (pre 6 TB model).

Zdroj: TS