Domov Recenzie Recenzia: Honor 6 Plus

Recenzia: Honor 6 Plus

Zdielať

Značka Honor k nám prišla na jeseň minulého roka, výrobca Huawei ju vyčlenil pre modely s veľmi dobrým pomerom cena/výkon. Po tých pár mesiacoch zisťujeme, že úmysel sa mu darí. Po predchádzajúcom TOP modeli Honor 6, ktorý testujeme dlhodobo sa pridáva lepší model – Honor 6 Plus. Čo prináša?

Honor 6 Plus 01

Na prvý pohľad vyzerá smartfón ako placka s minimalistickým dizajnom. Tento model má viacero vylepšení voči Honor 6 – kovový lem po stranách konštrukcie nahradil pôvodný plastový a hoci už Honor 6 vyzeral elegantne, Honor 6 Plus vyzerá ešte lepšie. Poteší dostupnosť smartfónu v troch farbách, bielu a čiernu farbu dopĺňa aj zlatá, ktorá však nie je dostupná na Slovensku.

Honor 6 Plus 02

Zatiaľ čo čierna farba je tradičnejšia a univerzálnejšia pre spotrebnú elektroniku, nedokáže lepšie zamaskovať prípadné nečistoty. Bielu, ktorú sme testovali, považujeme za elegantnejšiu, výhodou sú aj menej viditeľné škrabance a odtlačky. Zlatá farba pôsobí už na obrázkoch luxusne. Je však úplne jedno pre ktorú farebnú verziu sa rozhodnete, všetky vyzerajú elegantne.

Honor 6 Plus 03

V balení sú dve ochranné fólie, jedna na zadnú a jedna na prednú stranu. Odporúčame použiť fóliu na zadnú stranu, keďže aj tento model je rovnako náchylný na škrabance ako jeho predchodca. Predná strana je odolnejšia voči nim, vďačiť môže za to ochrannému sklíčku Gorilla Glass 3. Oceňujeme tiež malú zmenu v rozmeroch – displej väčší o 0,5“ znamená nárast výšky voči predchodcovi len o 11 mm.

Honor 6 Plus 04

Hoci je telefón spracovaný z plastu, jednoduchý dizajn a lemujúci strieborný pás po bokoch telefónu sa nám páčia. Zadná a predná strana majú ochranné sklíčko, ktoré zachytáva odtlačky prstov, avšak pri bielej verzii ich takmer nevidieť. Rozmery telefónu sú 151×76×8 mm, vďaka ktorým je prijateľný a hoci ho neobsiahne používateľ jednou rukou, veľkými prstami obslúži väčšinu časti displeja. Kvalita spracovania je výborná, nič nevŕzga, ani sa neohýba.

Honor 6 Plus 05

Pohodlné ovládanie je zabezpečené rozumným rozmiestnením tlačidiel. Na pravej strane sú ovládacie tlačidlá – dvojtlačidlo hlasitosti, vypínač spolu s dvomi šuplíkmi na microSIM a microSD kartu, pričom Honor 6 Plus podporuje funkciu dual SIM. Na využitie funkcie stačí vložiť do slotu na microSD kartu nanoSIM a využívať výhodu dvojsimkového telefónu.

Honor 6 Plus 06

Keďže 32 GB vnútorná pamäť smartónu ponúka používateľovi reálne dostupných 25 GB, väčšina používateľov nebude musieť siahnuť po pamäťovej karte. Výhoda druhej nanoSIM karty je, že sú aktívne obe SIM karty naraz. Zatiaľ čo na jednej môže prebiehať hovor, druhá môže slúžiť na dáta a v pozadí aj počas hovoru aktualizovať aplikácie.

Honor 6 Plus 07

Ľavá strana je prázdna, na hornej strane je 3,5 mm audio jack konektor, mikrofón a infraport, pričom výrobca ponúka tentoraz už v základe aplikáciu na jeho ovládanie, je k dispozícii pod názvom „Inteligentné ovládanie“. Nabíjací konektor microUSB a druhý mikrofón sú na spodnej strane. Zadná strana obsahuje dvojitý fotoaparát s duálnym LED bleskom a reproduktorom, zatiaľ čo vpredu sú senzory, viacfarebná notifikačná dióda, fotoaparát a reproduktor.

Honor 6 Plus 08

Displej sa zväčšil na 5,5“, IPS displej a Full HD rozlíšenie ostalo. Oceňujeme verné podanie farieb, minimum odleskov a vynikajúce pozorovacie uhly. Automatická regulácia jasu funguje bezchybne, telefón umožňuje prispôsobiť farebné podania od studenej až po teplú. Chválime tiež ochranné sklíčko Corning Gorilla Glass 3, ktoré odoláva škrabancom a páčila sa nám zvýšená citlivosti pri použití rukavíc, čo sme ocenili najmä počas zimných mesiacov.

Honor 6 Plus 10

Honor 6 Plus obsahuje tri dotykové navigačné tlačidlá na displeji – Späť – Domov – Multitasking, ktoré však možno schovať. Stačí vojsť do nastavení, nájsť položku inteligentná pomoc – navigačný panel a zapnúť ju. Potom sa naľavo od tlačidla späť zobrazí tlačidlo na skrytie ovládacích prvkov. To sa hodí počas sledovania filmov a seriálov. Potiahnutím prsta zospodu smerom k obrazovke zobrazí dotykové tlačidlá. Šikovné a veľmi dobré.

Honor 6 Plus Prostredie 03Honor 6 Plus Prostredie 04

V navigačnom paneli možno tiež nastaviť kombináciu navigačných tlačidiel. Stredné tlačidlo je pevne nastavené ako „Domov“, ľavé a predné však možno zameniť, alebo pridať štvrté tlačidlo „Otvoriť panel oznámení“. Táto položka príde vhod najmä pri väčších telefónoch ako je práve tento, keďže sa ťažšie ovláda jednou rukou.

Honor 6 Plus Prostredie 01Honor 6 Plus Prostredie 02

Keďže smartfón má veľký displej a rozmery, čo nemusí vyhovovať každému, ponúka funkciu ovládania jednou rukou. Po aktivácii funkcie umiestni prvky bližšie k pravému alebo ľavému okraju – záleží od používateľa do akej strany telefón nahne. Ďalšiu funkciu, ktorú ocení používateľ a ktorá je čoraz populárnejšia, je rozsvietenie displeja dvojitým poklepaním.

Honor 6 Plus 11

Hardvérový základ tvorí osemjadrový procesor z dielne Huawei, model HiSilicon Kirin 925, pričom prvé štyri jadrá A15 sú taktované na 1,8 GHz a druhé štyri jadrá A7 na 1,3 GHz. Procesor dopĺňa grafika Mali-T628 MP4 a 3 GB RAM. Vnútorná pamäť má 32 GB, ktorú možno rozšíriť pamäťovými kartami microSD až do veľkosti 128 GB. Operačný systém Android 4.4.2 KitKat je doplnený o nadstavbu Emotion UI (EMUI) od Huawei, ktorá je veľmi dobre odladená, rýchlosť a plynulosť je výborná.

Honor 6 Plus Prostredie 05Honor 6 Plus Prostredie 06

Emotion UI sa výrazne odlišuje od bežného Androidu alebo od ostatných nadstavieb iných výrobcov. Všetky aplikácie, ktoré sú nainštalované v smartfóne, sa ukladajú na plochu. S pribúdajúcim množstvom aplikácii nám rastie následne aj počet plôch. Prehľadné zoradenie aplikácii je možné vďaka zložkám. Zoznam aplikácií tak, ako to poznáme z Androidu, tu nie je. Má to aj svoju výhodu – odinštalovanie aplikácie je jednoduché. Stačí potiahnuť ikonu smerom nahor a potvrdiť odinštaláciu.

Honor 6 Plus 13

Nadstavba je dobre prispôsobená, počas dlhodobého testu sme nezaznamenali žiadne problémy. Hoci mnohým môže vyhovovať absencia menu a aplikácie na jednotlivých obrazovkách, my sme počas dlhodobého testovania používali Nova launcher, ktorý ponúka menu aplikácii. Páči sa nám aj ponuka štyroch užitočných aplikácii v spodnej časti, ktoré sú k dispozícii na zamknutej obrazovke – nahrávanie, kalkulačka, svetlo a fotoaparát.

Honor 6 Plus 14

Výsuvná lišta je rozdelená do dvoch kategórii. Zatiaľ čo prvá slúži na upozornenia a notifikácie, druhá ponúka množstvo skratiek nastavení, ktoré možno upravovať. Pri dlhšom podržaní skratky sa dostávame do jej nastavení. Oceňujeme možnosti nastavenia upozornení, kde si možno zvoliť, že aplikácie nebudú môcť upozorňovať na notifikácie vo výsuvnej lište alebo priamo na displeji (v telefóne nazývané ako „drop zóna“).

Honor 6 Plus 15

Obmedzenie aplikácie znemožní vybranej aplikácii upozorňovať v lište alebo priamo na obrazovke. Toto zamedzenie môže prísť vhod aj v prípade iných aplikácii, kde programátori nedomysleli nastavenia a kde môžu aplikácie upozorneniami vyrušovať používateľa. S prehrávaním multimédií sme nemali problém. Plynulé prehrávanie videí vo vysokej kvalite alebo náročné hry smartfón zvládne. Operačná pamäť je dostatočne veľká na mnoho spustených aplikácii naraz.

Honor 6 Plus 16

Vďaka kvalitnému a veľkému displeju je smartfón vhodný na multimediálne účely. S prehrávaním videí sme nemali žiadne problémy, na prehrávanie sme používali dobre známy MX player. Reprodukcia zvuku je priemerná, avšak hlasná, môže za to jeden malý, monofónny reproduktor na zadnej strane, ktorý si možno nechtiac ľahko zakryť. Pripojením externého audia, alebo zapojením slúchadiel však možno tento problém vyriešiť.

Honor 6 Plus 10

Azda najzaujímavejším lákadlom tohto modelu je dvojitý fotoaparát s dvojitým LED bleskom. Oba fotoaparáty majú 8 MPx rozlíšenie a zhotovujú snímky v maximálne 13 MPx rozlíšení. Mnohým možno napadne otázka, načo sú v telefóne dva fotoaparáty? Je to dané tým, že zatiaľ čo cez deň sa nelíšia fotky zachytené jedným fotoaparát, pri ktorom je druhý rukou zakrytý, rozdiel badať za zhoršených podmienok a v noci – kvalita fotiek z jedného fotoaparát a z dvoch sa výrazne líši.

Honor 6 Plus Prostredie 07Honor 6 Plus Prostredie 08

Fotografie vyhotovené v horších svetelných podmienkach s dvomi fotoaparátmi sú v oveľa lepšej kvalite, rozdiel vidieť aj v detailoch. S kvalitou snímok sme spokojní, oceňujeme rýchly čas uzávierky a živé farby s minimom prepalov. Hoci je prostredie fotoaparátu jednoduché, nič mu nechýba. Okrem panorámy a HDR je tu aj režim vodotlače, najlepšej fotografie a tiež zaostrenie na všetko.

Honor 6 Plus Prostredie 09Honor 6 Plus Prostredie 10

Predný fotoaparát má 8 MPx, čo môže prísť vhod pre selfie maniakov, prítomná je aj funkcia skrášlenia. Predný fotoaparát ponúka aj možnosť nahrávania vo Full HD pri 30 fps, rovnaké možnosti záznamu videa ponúka aj zadný fotoaparát. Aktívnych ľudí poteší aj vysoká kapacita batérie – 3600 mAh, ktorá vydrží pri bežnom používaní 2 dni a v prípade aktívneho používania vydrží 1,5 dňa. Telefón upozorňuje tiež aj na aplikácie, ktoré využívajú batériu viac ako očakávame, po ich vypnutí sa výdrž predĺži.

Honor 6 Plus Prostredie 11Honor 6 Plus Prostredie 12

Smartfón podporuje najnovšie LTE (4G) siete do rýchlostí 150/50 Mbps pre pásma 1800, 2100 a 2600 MHz, 800 MHz chýba. Počas dlhodobého používania sme aj na tomto telefóne testovali 4G sieť SWANu, ktorý zaujme ponukou so 100 GB mesačným dátovým trafficom. Wi-Fi pripojenie je stabilné, bez výpadkov, podporuje štandard 802.11 b/g/n/ac. Prítomná je aj bezdrôtová technológia Bluetooth 4.0 spolu s NFC a dvojica navigačných technológii – GPS a  GLONASS. Poteší rýchla fixácia polohy, ďalej tu nájdeme aj DLNA, ktorú ocenia majitelia Smart TV, na FM rádio sa tiež nezabudlo, hoci ponúka len základné nastavenia.

Honor 6 Plus SWAN SpeedtestHonor 6 Plus Pocasie

Celkovo máme pocity z dlhodobého používania veľmi dobré. Telefón ponúka výborné farby na 5,5“ Full HD displeji, silný a výkonný procesor spolu s 3 GB RAM, odladený Android KitKat spolu s nadstavbou, ktorá ponúka mnoho možností a prispôsobení, výborný fotoaparát či integrovanú batériu s ktorou netreba nabíjať telefón každý deň.

Honor 6 Plus 12

Oceňujeme bohatú konektivitu a dostupnú cenu. Honor 6 Plus je dôkazom, že TOP model s bohatou výbavou nemusí stáť nutne 600 eur. Môžeme mu niečo vyčítať? Azda len väčšie rozmery, chýbajúce 800 MHz pásmo LTE a zadnú stranu náchylnú na škrabance. Honor 6 Plus môžeme odporúčať každému, je vhodný pre náročného používateľa, pre milovníkov fotografii a tiež aj tým, ktorí hľadajú cenovo dostupný telefón, hoci oproti staršiemu Honor 6 neponúka veľa zmien.


Parametre a špecifikácie:

Chipset: HiSilicon Kirin 925
Procesor: osemjadrový, (4× A15@1,7 GHz + 4× A7@1,8 GHz)
Grafika: Mali-T628 MP4
Pamäť: 3 GB RAM + 32 GB ROM + microSD karta (do 128 GB)
Operačný systém: Android 4.4.2 KitKat + nadstavba Emotion UI 3.0
Displej: 5,5“, IPS, 1920×1080 px., Coring Gorilla Glass 3
Fotoaparát: zadný – 2× 8 MPx, duálny LED blesk, autofókus, HDR, nahrávanie Full HD videí pri 30 fps; predný – 8 MPx, nahrávanie Full HD videí
Rozmery: 151×76×8 mm
Hmotnosť: 165 gramov
Batéria: Li-Ion, 3600 mAh
Frekvencie: GSM 850 / 900 / 1800 MHz, UMTS 850 / 2100 MHz + LTE
LTE pásma: 1800 / 2100 / 2600 MHz
Globálny prenos dát: GPRS, EDGE, UMTS, HSUPA
Lokálny prenos dát: Bluetooth 4.0, microUSB, Wi-Fi (802.11 a/b/g/n/ac)
Formát SIM: 1× microSIM a 1× nanoSIM alebo microSD karta
Ostatné: GPS, GLONASS, akcelerometer, informačná dióda, infraport

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Konštrukčné spracovanie
+ Výkonný hardvér telefónu
+ Kvalitný Full HD displej
+ Odladená nadstavba OS
+ Výborný fotoaparát
+ Funkcie a výbava
+ Prijateľná cena
+ Výdrž na batériu

Mínusy
– Väčšie rozmery smartfónu
– Absencia 800 MHz pásma LTE
– Zadná strana náchylná na škrabance

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Honor 6 Plus poskytuje server Heureka.sk

Výsledky benchmarkových testov:

Honor 6 Plus AnTuTu Benchmark 01Honor 6 Plus AnTuTu Benchmark 02
Honor 6 Plus AnTuTu Benchmark 03Honor 6 Plus AnTuTu Benchmark 04
Honor 6 Plus Geekbench 01Honor 6 Plus Geekbench 02
Honor 6 Plus Geekbench 03Honor 6 Plus Geekbench 04
Honor 6 Plus 3D Mark 01Honor 6 Plus 3D Mark 02
Honor 6 Plus 3D Mark 03Honor 6 Plus 3D Mark 04
Honor 6 Plus 3D Mark 05Honor 6 Plus 3D Mark 06
Honor 6 Plus 3D Mark 07Honor 6 Plus 3D Mark 08
Honor 6 Plus Vellamo 01Honor 6 Plus Vellamo 02
Honor 6 Plus Vellamo 03Honor 6 Plus Vellamo 04
Honor 6 Plus CF Benchmark 01Honor 6 Plus CF Benchmark 02
Honor 6 Plus QuadrantHonor 6 Plus CPU-Z

Zapožičal: Honor

Ďalšie odborné recenzie na smartfón Huawei Honor 6 Plus nájdete na Recenzie.SME.sk

2 komentárov

    • Honor 6 Plus podporuje všetky pásma používané u nás, s výnimkou 800 MHz, avšak to až taká tragédia nie je, keďže toto pásmo sa používa na dedinách (navyše na dedinách zatiaľ LTE nie je rozšírené, dominuje tam 2G/3G). Už keď je reč o pásmach, základné a najviac sú využívané 1800 a 2600 MHz frekvencie telefón obsahuje.

      Ocenenie TOP telefón je opodstatnený, keďže skutočne Honor 6 Plus ponúka veľmi dobrú výbavu za veľmi dostupnú cenu. Takúto výbavu budete darmo hľadať napr. u Samsungu, alebo HTC. Profíci sme, ale ľudí múdrych ako rádio je plný internet, s tým sa nedá nič robiť…