Domov Novinky Vylepšené Google Glass prídu v priebehu roka 2015

Vylepšené Google Glass prídu v priebehu roka 2015

Zdielať

Okolo programu Explorer, ktorý bol základom vývoja Google Glass, sa po internete šírili rôzne fámy a špekulácie, avšak minimum informácií uniklo priamo od zdroja. Od januára Google ohlásil koniec predaja Google Glass, čo si niektorí nesprávne interpretovali a šírili informácie, že tento projekt končí nadobro.

Google Glass

Ako ale povedal výkonný predseda predstavenstva Erich Schmidt, tento projekt je dôležitou súčasťou spoločnosti Google a rozhodne s ním neplánujú skončiť. Podľa vyjadrenie síce končí program Explorer, avšak s vývojom okuliarov sa nekončí a pokračujú ako samostatný projekt.

To je ale výborná správa, pretože by sme mohli dočkať novej verzie už tento rok. Najzaujímavejšou zmenou by mala byť cena zariadenia, ktorá má výrazne klesnúť a tým sa priblížiť bežným používateľom. Taktiež zmeny by sa mali dotknúť aj dizajnu, ktorý by mal byť viac nenápadný a viac sa podobať na klasické okuliare.

Google Glass

Hardvérovo by sa okuliare mali spoliehať na Intel, ktorá dodá takmer všetky potrebné komponenty. Najväčšou slabinou nositeľných zariadení je batéria, ktorá by mala v novej verzii dostať väčšiu kapacitu.

Zatiaľ nie sú známe ďalšie informácie, bude ale zaujímavé sledovať, ako sa tento ambiciózny projekt bude vyvíjať a či sa dočkáme finálnej verzie, ktorú nerozpoznáme od bežných okuliarov.

Zdroj: TheVerge