Domov Novinky Vodeodolné a prenosné outdoorové kamery sú tu

Vodeodolné a prenosné outdoorové kamery sú tu

Zdielať

Spoločnosť Evolveo uvádza na trh dvojicu nových vodotesných outdoorových kamier, ktoré je možné využiť taktiež ako fotopascu. Kompaktná moderná kamera umožňuje zhotovovať fotografie, alebo videozáznam so zvukom všade tam, kde nemôže byť použitý klasický kamerový systém.

Ľahko zaznamená pohyb v okolí domu, chaty, záhradného domčeka, firmy, skladu, stavby, alebo pri sledovaní divokej zveri vo vzdialených lokáciách. Fotopasce sú vyrobené z kvalitného plastu s maskáčovým vzorom, čo napovedá, že sú dobre pripravené slúžiť vonku i za nepriaznivých podmienok počasia. Pre lepšie nastavenie záberu je displej umiestnený na prednej strane, takže je krásne vidieť na čo kamera mieri a nie je potrebné s ňou dodatočne manipulovať.

Pri modeli R2 displej chráni výklopná krytka. Ďalej je na prednej strane pohybový senzor a LED diódy prísvitu. Sú však rozdelené na viac malých plôch, ktoré znižujú odlesky a nebezpečenstvo prezradenia. Útroby fotopascí chráni plastová spona, ktorá drží dvierka pevne zatvorené a nedovolí vlhkosti preniknúť k batériám a slotu na pamäťovú kartu. Pri výmene batérií sa nemusí fotopasca demontovať, pomocou poistky sa vysunie celý box, batéria sa vymení a box sa opäť zasunie.

Fotopasce je možné v prípade potreby napájať aj externým napájacím zdrojom. Video je možné zaznamenávať v najvyššej kvalite Full HD, nočný záznam, alebo fotografovanie umožní 36 citlivých infračervených prisvetlovacích diód. Spustenie snímania pohybu je veľmi rýchle a záznam je potom uložený na microSD kartu. Časozberný režim sa hodí napríklad pre zaznamenávanie postupu na stavebnom projekte. Stačí nastaviť časový interval a kamera urobí snímku každých 30, 60, alebo 240 minút a uloží ju na kartu.

Prostredie kamery je intuitívne, ľahko a rýchlo nastaviteľné pomocou českého menu na displeji. Záznam na SD kartu sa spúšťa pri detekcii pohybu pred kamerou, alebo nastavením snímania v časovom intervale. Pre pohodlné ovládanie je priložený diaľkový ovládač. Model EVOLVEO StrongVision S2 navyše podporuje odosielanie snímok na mobilný telefón, alebo email. Evolveo StrongVision S2 už dostupná za doporučenú maloobchodnú cenu 179 eur, StrongVision R1 stojí potom 99 eur.