Domov Novinky Vivo V5 oficiálne predstavený, má 20 MPx selfie foťák

Vivo V5 oficiálne predstavený, má 20 MPx selfie foťák

Zdielať

Takmer každý deň prinesie nejaká spoločnosť nové zariadenie na trh so smartfónmi. Tentokrát predstavil výrobca Vivo svoju novinku s 20 MPx fotoaparátom a kapacitou operačnej pamäte 4GB. Ide tak o skvelo vybavené zariadenie, ktoré môže konkurovať mnohým iným.

vivo-v5-01

Ďalší „Číňan“ sa na trhu objavil dnes, keď spoločnosť Vivo predstavila svoj nový model V5 v Indii. Tento model sa sústredí predovšetkým na milovníkov selfie fotiek, ktorí budú isto nadšení fotoaparátom s vysokým rozlíšením až 20 MPx. Zariadenie sa radí skôr do strednej triedy, kde sa pokúsi prebojovať si svoje miesto. Vivo predstavil aj jeho väčšieho brata, model V5 Plus, no informácie ohľadom ceny a dostupnosti zatiaľ nie sú známe.

Novinka V5 prichádza v štýlovej, celokovovej konštrukcii, ktorá smartfónu dodáva prémiový vzhľad. Výrobca tak prináša na trh smartfón so skvelým dizajnom a hrúbkou len 7,55 mm, pri hmotnosti 154 gramov. Vivo na prednej strane novinky osadil veľký, 5,5″ displej so zahnutím po okrajoch, bohužiaľ len s HD rozlíšením. Obrazovka je chránená ochranným sklom Gorilla Glass. Pod krytom zadnej strany sa skrýva 64-bitový procesor MediaTek MT6750 taktovaný na 1,5 GHz, ktorý zvládne aj náročnejšie operácie.

vivo-v5-02

S procesorom spolupracuje operačná pamäť o kapacite 4GB. Výrobca do zariadenia umiestil vnútorné úložisko s kapacitou 32GB, ktoré je možné rozšíriť pomocou microSD kariet až do 128GB, čo je dostatok miesta pre akékoľvek súbory. Hlavným „trhákom“ Vivo V5 je predný, 20 MPx fotoaparát so snímačom IMX376 od Sony a clonou f/2.0, ktorý nenájdeme na prednej strane žiadneho iného smartfónu.

Predný fotoaparát tiež obsahuje špeciálny režim „Moonlight Glow“ pre krajšie a ostrejšie fotky. To však nie je všetko. Okrem špeciálneho režimu obsahuje zariadenie aplikáciu Face Beauty 6.0. V podstate je celá novinka vytvorená pre milovníkov selfie. Hlavný fotoaparát zadnej strany obsahuje snímač s rozlíšením 13 MPx a LED diódou. To dovoľuje novinke zachytiť krásne fotografie cez deň, no pri zhoršených svetelných podmienkach sa už na fotkách objavuje mierny šum.

vivo-v5-03

V5-ku výrobca osadil aj špeciálnym Hi-Fi audio čipsetom AK4376, ktorý sľubuje kvalitnú reprodukciu zvuku v rozmedzí až nad 115 dB. K ďalšej výbave novinky patrí aj snímač odtlačkov prstov, ktorý je umiestený priamo pod displejom a zároveň plní funkciu domovského tlačidla. Všetko hardvér je napájaný z 3000 mAh batérie, s ktorou zvládne zariadenie aj celý pracovný deň bez nabíjania.

Vivo V5 prichádza s najnovším operačným systémom Android 6.0 Marshmallow spolu s nadstavbou Funtouch OS. Špecialitou je aj funkcia Smart Split, ktorá používateľovi dovoľuje využívať až dve aplikácie naraz rozdelené na dve strany displeja. Zabudovaný „Eye Protection Mode“ zasa filtruje modré svetlo, čím chráni oči používateľa pri používaní smartfónu v nočných hodinách. Vivo V5 prichádza v zlatej a šedej farbe s podporou 4G pripojenia a cenovkou 246 eur, do predaja by mal prísť už 26. novembra.

Zdroj: Gizmochina