Domov Novinky V čase najväčších nákupov je katastrofálna doprava v Senci

V čase najväčších nákupov je katastrofálna doprava v Senci

Zdielať

Viacero obchodov využíva neďalekú lokalitu Senca ako vhodné umiestnenie vkladov pre doručovanie tovaru do Bratislavy a západného Slovenska.

Ako jedna z prvých spoločností sa ozvala Alza. Od utorka 20. 11. 2018 bola žiaľ uzavretá jediná voľná cesta z logistického areálu Goodman Senec Logistics Centre, keď ju Regionálna správa a údržba ciest začala frézovať. Druhá cesta na Pezinok je už druhý mesiac v rekonštrukcii. Z dôvodu katastrofálnej dopravnej situácie, ktorá úplne paralyzuje už niekoľko dní transfery z logistických centier v oboch smeroch a zapríčinila tak totálny kolaps v oblasti, dochádza žiaľ k oneskoreniu dodávok tovaru pre zákazníkov. Čakacie doby v kolónach dosahujú aj päť hodín.

O vyriešenie vzniknutej situácie rokuje Alza v spolupráci s ďalšími nájomcami objektu a tiež spolu s predstaviteľmi Bratislavského samosprávneho kraja, Mestského úradu Senec, Regionálnymi cestami Bratislava, Políciou SR a Ministerstvom dopravy a výstavby SR. Alza sa zákazníkom za spôsobené problémy veľmi ospravedlňuje. Keďže neexistuje alternatívna cesta ani pre vozidlá Integrovaného Záchranného systému, pevne veríme, že sa takto dramatická situácia vyrieši čo najskôr.