Domov Novinky Unikli parametre a dizajn smartfónu OnePlus X

Unikli parametre a dizajn smartfónu OnePlus X

Zdielať

V poslednej dobe začal narastať počet smartfónov ktoré ponúkajú dobrú výbavu za cenu nižšiu ako konkurencia. Smartfónom OnePlus One a OnePlus 2 sa podarilo zaradiť do tejto skupiny, keďže ponúkajú parametre vlajkových lodí za cenu nižšiu ako 400 eur.

OnePlus X 01

Spoluzakladateľ OnePlusu Carl Pei ale v apríli povedal, že táto spoločnosť by chcela do konca roka vydať ešte jeden model, ktorý by bol lacnejší ako ich vlajkové lode, a je pravdepodobné, že tento smartfón bude odhalený už čoskoro.

Na stránke čínskeho certifikačného úradu sa totiž objavil smartfón s názvom „ONE E1001“, ktorý by sa ale mal oficiálne volať OnePlus X, prípadne OnePlus Mini. Medzi parametre tohto smartfónu patrí 5“ Full HD OLED displej, štvor-jadrový procesor s taktom 2 GHz (pravdepodobne Qualcomm Snapdragon 801, uvažovalo sa aj nad osemjadrovým MediaTek Helio X10).

Výbavu má tvoriť ďalej 3 GB RAM, 16 GB úložného priestoru s možnosťou rozšírenia microSD kartou s kapacitou až 128 GB, 13 MPx zadný a 8 MPx predný fotoaparát, 2450 mAh batéria, podpora Dual SIM a operačným systémom bude Android 5.1.1 Lollipop. Podľa špekulácii by sa cena mala pohybovať v rozmedzí od 200 do 250 eur.

Zdroj: TENAA