Domov Periférie Tipy a triky: Príslušenstvo pre smartfóny (2)

Tipy a triky: Príslušenstvo pre smartfóny (2)

Zdielať

Otestovali sme príslušenstvo pre mobilné zariadenia – nabíjačku, kábel a powerbanku spolu s puzdrom.

Začnime praktickým Swissten káblom USB 3v1 s konektormi Lightning MFi, microUSB a USB-C. Je čierny a má dĺžku 1,2 metra. Flexibilný nabíjací a dátový kábel s textilným opletením, ktorý vďaka trom konektorom nabíja takmer všetku elektroniku považujeme za praktický doplnok pre všetkých používateľov mobilných zariadení. Prenos dát nám však fungoval iba s iPhonom, pri smartfóne s Androidom sa iba nabíjal a dáta možné presúvať neboli. Škoda. Častým problémom ešte stále je, že pre príslušenstvu k počítačom, ako sú bezdrôtové klávesnice a myšky, sa používa zastaraný microUSB. Novšie príslušenstvo (napr. slúchadlá) môžu mať USB-C a ak má používateľ iPhone, musel by so sebou nosiť tri káble k nabíjačke. Nami testovaný nabíjací a dátový kábel však rieši tento problém a ide o praktický príklad ako nabíjať zároveň aj tri zariadenia.

Ďalším vhodným doplnkom je športové neoprénové puzdro na telefón Swissten Black Rock. Zapínanie je riešené zipsom, možno ho použiť aj do prašného a vonkajšieho prostredia. Puzdro možno používať nielen na výletoch v prírode, ale aj v práci. Okrem toho je vybavené praktickým pútkom, ktoré používateľom umožní zavesiť si ho na krk. K dispozícii sú dva varianty: pre telefóny s uhlopriečkou do 6,4“ a do 7“. Ďalej sme otestovali 20W originálny nabíjací adaptér Apple USB-C 20W. Vhod príde najmä pre používateľov, ktorí si kúpia iPhone série 12 a 13, ktoré v balení nemajú dodávaný adaptér.

Aký produkt považujeme za najzaujímavejší z nami testovaných zariadení? Je to powerbanka Swissten all-in-one s kapacitou až 30000 mAh a možnosťou nabíjania dvoch zariadení súčasne. Oceňujeme podporu technológií Quick Charge 3.0 a Power Delivery, ktoré dokážu nabiť telefón na 50% kapacity za 30 minút. Škoda, že model nepodporuje nabíjanie cez Qi, ktoré by padlo vhod. Na nabitie powerbanky možno použiť Lightning, microUSB, alebo USB-C port. To je veľmi šikovné a dáva to používateľovi na výber, cez ktorý konektor ju bude nabíjať.

Poteší, že powerbanka má na hornej strany displej, ktorý ukazuje aktuálnu kapacitu v percentách. Za nevýhodu považujeme konštrukčné spracovanie, telo má plastové a tiež displej možno ľahko poškriabať. Vizuálne sa nám páči decentná čierno-biela farebná úprava. Rozmery 170×83×23 mm sú v porovnaní s inými modelmi veľké, aj hmotnosť 530 gramov je vyššia, než by sme očakávali. Je to zrejme daň aj za vysokú kapacitu powerbanky. Tá je priam excelentná, vhodná najmä pre častých cestovateľov, ktorí sú mimo dosahu elektrickej siete.

Testované príslušenstvo od spoločnosti Swissten považujeme za zaujímavé, nás najviac zaujala práve powerbanka, ktorou možno nabíjať naraz až dve zariadenia a riadne veľkou kapacitou, až 30000 mAh. Treba ale dodať, že všetky testované produkty sú praktickými a vhodnými doplnkami pre telefóny a stoja za pozornosť.

Zapožičal: Swissten