Domov Foto-video Tipy a triky: Príslušenstvo pre mobily

Tipy a triky: Príslušenstvo pre mobily

Zdielať

Na trhu je veľa príslušenstva a periférií, ktoré sú určené pre mobilné zariadenia. Pozreli sme sa na doplnky od značky Hoco.

Keďže mnohé smartfóny nemajú v balení slúchadlá a väčšina nemá audio jack konektor, zaujímavou voľbou môžu byť bezdrôtové špuntové slúchadlá Hoco EW01+ a EW05+.  Obe možno ľahko pripojiť cez Bluetooth 5.0 a ponúknu frekvenčný rozsah 20 – 20000 Hz. Najjednoduchšie pripojenie je pritom s telefónom iPhone, ktoré sme v praxi otestovali. Stačí držať slúchadlá v blízkosti mobilu a ten ich detekuje. Jedným kliknutím sú potom spárované a pripravené na použitie. Priamo na slúchadlách sú zabudované tlačidlá pre dotykové ovládanie. Možno nimi nastaviť hlasitosť, pozastaviť prehrávanie, či prijímať hovory, keďže slúchadlám nechýba mikrofón. Vďaka malým rozmerom sú vhodné na každodenné nosenie: na cesty, do školy, alebo do práce.

Slúchadlá sa dodávajú v jednoduchom nabíjacom puzdre, ktoré na dobíjanie používa rozhranie Lightning, keďže tieto biele slúchadlá výrobca smeruje ako cenovo dostupnú konkurenciu pre Apple AirPods. Kapacita nabíjacieho doku je 350 mAh a postačí na prehrávanie hudby alebo hovorov po dobu 2,5 hodiny (EW01+), resp. 3,5 hodiny (EW05+). To je síce oveľa menej ako ponúka konkurencia, poteší však prijateľná cena na úrovni 70 eur pri modeli EW05+, resp. 80 eur pri modeli EW01+. Kvalita reprodukcie je vcelku dobrá. Veľmi dobrým bonusom je však funkcia hands-free, vďaka ktorej je snímanie hlasu kvalitnejšie ako na telefóne, najviac počuť rozdiel pri platformách ako je WhatsApp, Signal, alebo Skype. Hmotnosť dosahuje 57 gramov (EW05+), resp. 47 gramov (EW01+). V balení nabíjačka chýba, ale pre používateľov Android smartfónov, ktorí nemajú iPhone, výrobca pribalil kábel USB-Lightning.

Pre častých cestovateľov je vhodný MagSafe držiak Hoco CA90 do ventilácie auta s bezdrôtovou nabíjačkou. Výstupný výkon nabíjačky je 15W. Rozhodne by sme ocenili, ak by výrobca pridal úchyty držiaku potiahnuté gumou, aby sa zabránilo poškodeniu mriežky ventilátora. Oceňujeme, že sa dá vhodná poloha zafixovať pomocou špeciálnej skrutky na zadnej strane držiaka. Hoci chýba protišmykový povrch pre väčšiu bezpečnosť telefónu aj pri jazde na nerovnom teréne, výrobca sa zrejme spolieha, že MagSafe je ako magnet dostatočne silný na to, aby udržal telefón v puzdre. Mobil v držiaku možno pritom ľahko ovládať iba jednou rukou a umožňuje otáčanie. Je tu integrovaný dokonca aj nabíjací kábel s konektorom USB-C.

Praktickým doplnkom je bezdrôtová nabíjačka Hoco CW24 3v1 a tiež Hoco CW30 Pro. Nabíjačkou CW24 pritom možno nabíjať naraz tri zariadenia: smartfón iPhone, smart hodinky Apple Watch a slúchadlá AirPods. CW30 Pro je praktická bezdrôtová nabíjačka pre jeden mobil, nezáleží na tom, či ide o iPhone. Oboma možno bezdrôtovo nabíjať aj iné telefóny, ktoré podporujú štandard Qi, teda aj množstvo Android smartfónov od Samsungu, Sony, OnePlus, Xiaomi, a ďalšie (ktoré Qi podporujú). Z nášho pohľadu ide o praktické doplnky do domácnosti, alebo na pracovný stôl a to aj v prípade, ak používateľ nabíja radšej po kábli, ale smartfón chce „mať na očiach“. Oproti bežnému nabíjaniu cez kábel majú rozhodne pomalší nabíjací výkon, ale to je problém prakticky všetkých bezdrôtových nabíjačiek. Cena za testované modely je 36 eur (CW24), resp. 25 eur (CW30 Pro).

Zapožičal: Hoco