Domov Novinky Tipy a triky: Koľko hodín denne využívate smartfón?

Tipy a triky: Koľko hodín denne využívate smartfón?

Zdielať

Smartfóny sa tešia veľmi masívnemu rozmachu a to predovšetkým pre ich dostupnosť, rozšírenosť a užitočnosť. Ľudia si na služby a funkcie smartfónov natoľko navykli, že ich už ani neodložia z rúk. Dá sa vôbec skontrolovať koľko času denne používate smartfón? Koľkokrát dôjde k rozsvieteniu displeja len pre kontrolu času či notifikácií a koľkokrát je spustená niektorá z aplikácii?

Quality_Time_01

V prípade, ak používateľ nemá tušenie, je tu aplikácia Quality Time, ktorá dokáže presne to, čo sme vymenovali vyššie. Po nainštalovaní z obchodu Play, kde možno nájsť aplikáciu zadarmo na stiahnutie, jej používateľ musí udeliť v nastavení príslušné práva, aby systém umožnil prístup k informáciám o využití telefónu (pre použitie aplikácie nie je potreba root oprávnenie).

Quality_Time_02

Stačí, aby používateľ následne aplikáciu zatvoril a na konci dňa si možno skontrolovať štatistiky. Okrem toho dokáže táto aplikácia aj upozorniť o tom, že používateľ prekročil určitý počet rozsvietenia displeja, alebo používateľom nastavený časový limit používania.

Aplikácia je veľmi jednoduchá, intuitívna a tak jej možno odpustiť, že je lokalizovaná len v angličtine a iné jazyky (ako je slovenčina/čeština) nie sú k dispozícii. V podrobnejších denných či týždenných grafoch sa ukazuje aj koľko času používateľ strávil s jednotlivými aplikáciami.