Domov Návody Otestujte si citlivosť sluchu na jednotlivé frekvencie. Ako na to?

Otestujte si citlivosť sluchu na jednotlivé frekvencie. Ako na to?

Zdielať

Sú používatelia, ktorých zaujíma ako dobre počujú, ale nechcú kvôli tomu navštíviť lekára, ktorý to podľa príslušného zariadenia pre profesionálne otestovanie sluchu overí? V redakcii sme práve pre túto cieľovú skupinu našli aplikáciu, ktorá to vyskúša.

Frequency_Generator_01

Veľmi jednoduchá aplikácia Frequency Generator po prepnutí jediného prepínača Play spustí prehrávanie tónu o vopred vybranej frekvencii. Na výber má používateľ od  0 Hz do 20000 Hz (teda 20 kHz). To každému umožní vyskúšať, aký rozsah je schopný počuť. Ďalej sa touto aplikáciou dá testovať zvuková technika, pretože často výrobcovia udávajú rozsahy, ktoré nakoniec daná audio technika ani nezvládne prehrať.

Aplikáciu sme testovali na dvoch smartfónoch od Sony (Xperia E4G a E3), Google Motorola Nexus 6 a odolnom telefóne Evolveo StrongPhone Q8, pričom len modely od Sony na integrovaný reproduktor zvládli prehrávať zvuk až do 20 kHz, čo znamená, že pre test sluchu odporúčame kvalitnejšie slúchadlá. Aplikáciu moťno nájsť na Google Play zadarmo, nepoteší však občasná otravná reklama.