Domov Novinky Tip na darček: Powerbank od Lamaxu s 10000 mAh

Tip na darček: Powerbank od Lamaxu s 10000 mAh

Zdielať

Blíži sa čas, kedy žiaci a študenti končia školský rok a prichádzajú prázdniny. Otestovali sme päť produktov, ktoré sú zaujímavé pre študentov, do prírody, na výlety, alebo do domácnosti.

Základom všetkých mobilných zariadení je výdrž na batériu. V prírode alebo na výlete mimo dosahu elektrickej siete tak príde vhod powerbank (teda externá nabíjačka). Lamax 10000 mAh je vhodný a zaujímavý kompaktný záložný zdroj na cestách namiesto nabíjačky pre opakované dobíjanie telefónu, tabletu či ďalších elektronických zariadení, ktoré majú microUSB, alebo USB-C konektor.

Poteší prítomnosť technológie Quick Charge 3.0, ktorá umožňuje kompatibilné zariadenie nabíjať vyšším výstupným prúdom, čo vo výsledku znamená rýchlejšie nabitie. Ostatné zariadenia bez tejto podpory sa nabíjajú z rovnakého portu, avšak maximálnym nabíjacím prúdom 2,4A. Stav úrovne nabitia ukazujú štyri LED diódy, pričom o bezpečnosť proti prepätiu, prehriatiu a prebitiu sa starajú riadiace čipy.

Oceňujeme tu dva porty na nabíjanie – používateľ môže powerbank nabíjať starším microUSB, alebo moderným USB-C portom. Výstup energie z powerbanku je potom možný z dvoch USB portov, čo je už viac-menej štandard. Páči sa nám aj dizajn, ktorý je sčasti kovový, nami testovaný redakčný kus je však z predchádzajúcich testov čiastočne opotrebený, čo sa prejavilo aj na výrazných škrabancoch.