Domov Novinky Telekom rozširuje európsky 5G roaming

Telekom rozširuje európsky 5G roaming

Zdielať

Telekom expanduje v počte partnerov v 5G roamingu.

Za posledné obdobie ich takmer zdvojnásobil – z januárovej desiatky sa ich počet zvýšil už na 19. Medzi nových partnerov patria štyri krajiny zo skupiny Deutsche Telekom (Chorvátsko, Maďarsko, Poľsko a Holandsko), niekoľko partnerov z Európy (Bulharsko, Slovinsko, Cyprus) a dokonca aj dvaja partneri z väčších vzdialeností (UAE, Bahrajn). V súčasnosti už môžu zákazníci operátora využívať 5G roaming v 19 krajinách a 19 sieťach. Medzi podporovaných operátorov patria:

Na Slovensku je aktuálne k dispozícii 5G sieť v Bratislave (18 lokalít, takmer celé mesto) a 25 obciach v Bratislavskom a Trnavskom kraji.

V prípade, ak používateľ cestuje do zahraničia mimo euroroamingu, odporúčame siahnuť aj po lacnejších alternatívach, ako je klasický drahý roaming, v podobne tzv. cestovateľských SIM kartách. TravelSIM je cestovateľská SIM karta, ktorá umožňuje výrazne znížiť náklady na roamingové dáta a hovory v zahraničí. Táto služba je určená pre ľudí, ktorí často cestujú do zahraničia a chcú si ušetriť peniaze na mobilných poplatkoch.