Domov Novinky Telegram plánuje prémiové predplatné

Telegram plánuje prémiové predplatné

Zdielať

Ešte sa síce nevie koľko bude stáť a kedy bude spustené (predplatné), ale prvotné úniky naznačujú že nepôjde o príliš prémiové funkcie.

Telegram je aplikácia na bezpečnú komunikáciu naprieč všetkými hlavnými platformami a od svojho vzniku v roku 2013 je poskytovaná bezplatne pre každého. To samozrejme vyjadrovalo obavy o dlhodobé financovanie vývoja a prevádzkovania aplikácie. Pridanie reklám do aplikácie by moc popularite nepomohlo a platforma so sídlom v Dubaji sa rozhodla pravdepodobne využiť iný typ podpory financovania bežnými používateľmi, a to prémiovým predplatným. Nové predplatné s názvom Telegram Premium sa momentálne testuje v uzavretom kruhu na platforme iPhone a iPad. Podľa informácií z neoficiálneho Telegram Beta kanálu však tieto platené funkcie nebudú príliš prémiové. Medzi jednu z pripravovaných prémiových funkcií patria väčšie možnosti reakcií na jednotlivé príspevky v diskusií. Telegram predstavil reakcie na príspevky v posledných mesiacoch a umožňujú účastníkom chatov pridať reakciu, niečo ako hodnotenie alebo vyjadrenie názoru, na konkrétnu správu formou predvolených animovaných emotikonov.

V prípade že niekto použije emotikon z predplatného a niekto z účastníkov chatu nemá predplatné, ukáže sa len oznam s výzvou na zaplatenie predplatného na zobrazenie obsahu. Niektoré zdroje uvádzajú že by sa medzi platené funkcie pridal aj nový nástroj na vytváranie avatarov, ale nie je isté či to nakoniec bude súčasťou predplatného alebo táto funkcia bude uvoľnená zadarmo. Momentálne nie je známy termín, kedy by sa predplatné mohlo dostať do oficiálnej verzie Telegramu. Toto predplatné by mohlo pomôcť vyriešiť otázku financovania platformy v budúcnosti, otázne zostáva, či používatelia budú ochotní platiť za nie príliš prémiové funkcie.

Zdroj