Domov Novinky SWAN spúšta neobmedzené LTE za 5 eur mesačne

SWAN spúšta neobmedzené LTE za 5 eur mesačne

Zdielať

Štvrtý mobilný operátor SWAN spustí v piatok 13. marca neobmedzenú dátovú službu v 50 mestách. Zákazníci môžu využívať novú službu s názvom 4G INTERNET v1.0 až do 31.12.2015 bez viazanosti. Ide o mobilnú dátovú službu prostredníctvom technológie LTE za výhodný mesačný poplatok 5 eur s DPH. Zriaďovací poplatok za službu je tiež 5 eur s DPH. (Dlhodobobý test: Aký je 4G internet od SWANu? – službu sme reálne testovali, prečítajte si o nej viac!)

SWAN Logo

Službu si môžu zákazníci aktivovať od zajtra na štyroch predajných miestach – SWAN centrách v Trnave, Púchove, Pezinku a Dunajskej Strede počas otváracích hodín. Zároveň je k dispozícii aj predaj formou online nákupu – e-shop priamo na webovej stránke swan.sk. Služba bude doručovaná zákazníkovi na jeho adresu prostredníctvom kuriéra. O rozširovaní nových predajných miest bude spoločnosť SWAN informovať priebežne.

SWAN dostupnost

Rýchlosť novej služby s využitím technológie LTE je do 50/10 Mbps. Službusi zákazníci môžu zakúpiť bez alebo s dátovým zariadením. Aktuálna ponuka zahŕňa zariadenie USB modem Huawei 3372 za 65 eur s DPH. Zároveň bude na webovej stránke spoločnosti postupne pribúdať zoznam ďalších, spoločnosťou otestovaných zariadení, ktoré budú plne kompatibilné s novou dátovou službou.

SWAN 4G

SWAN priznal, čo znamená ich pojem neobmedzeného internetu v LTE sieti. Mesačne mobilný internet limitujú prenesenými dátami na 100 GB za mesiac. Avšak toto číslo je omnoho vyššie ako „neobmedzené balíky“ od konkurencie. Po prekročení sa rýchlosť nezníži na 64, 128 ani 256 kbps, operátor spomalí prenos na 1 Mbps, čo je dostatočná rýchlosť pre pohodlné surfovanie mobilného internetu. Spoločnosť bude obmedzovať však P2P na 1 Mbps a video služby na 2 Mbps.

Zdroj: TS

4 komentárov

  1. Keby ostatní Slovenskí operátori netrpeli na príznačnú Slovenskú nenažranosť tak by sa mohli porovnávať v dátových balíkoch zo SWANom. Možno aj SWAN začne po novom roku špekulovať ale zatiaľ rozhodne stojí za to využiť jeho dátové služby. Veď 100 GB balík dát a za smiešnych 5 € a navyše bez viazanosti, to je takmer ZADARMO!!!!!

  2. No O2 nech sa radšej schová. Ich 4G je na pár uliciach v BA a KE a 3 dedinách. 3G nedobudovaná bez HSPA+ a drahé dátové balíky. Swan ich v pokrytí 4G predbehol. Najlepšie zareagoval Telekom. Podľa reakcie to nakoniec vyzerá, že národný roaming Swanu bude v Telekome. Telekom zareaguje na Swan ako prvý a umenia mobilný net. 🙂 Porovnávať nejaké zastaralé – dožívajúce káblové dsl so 4G je smiešne. To je ako porovnávať 2G s optikou… Ten net Swanu konkuruje Pištovi Lančaričovi a ich mobilnému netu 12000MB za 23,99€ v mestách, kde má Swan 4G…

  3. „„Porovnávať naše celoplošné a konkurenčné lokálne dátové ponuky považujeme za nekorektné,“ uviedol šéf komunikácie O2 René Parák.“
    Suhlasim. Sam vidim v niektorych lokalitach na dvojsimkovom mobile Orange signal na max a O2 signal na „x“, ze bez signalu.