Domov Novinky Staré Androidy čoskoro stratia prístup ku Google službám

Staré Androidy čoskoro stratia prístup ku Google službám

Zdielať

S pribúdajúcimi rokmi sa úspešne zvyšuje aj počet verzií systému Android, ktorý je vo svojej najnovšej, dvanástej verzii.

Veď je to takmer ako včera, keď sme sa tešili z príchodu míľnikov, ako je Android 4.4. Google stále oficiálne podporuje aj veľmi staré verzie svojho systému, ale po novom sa rozhodol urobiť drastický rez v prípade tých naozaj prastarých verzií systému. Google totiž oficiálne oznámila, že od 27. septembra tohto roka odpojí od svojich služieb všetky zariadenia so systémom Android 2.3.7 a nižším. Pre tých, ktorí si pamätajú, je to Gingerbread. Telefóny tak stratia prístup k službám GMail, YouTube, Mapy Google a celému radu ďalších služieb amerického giganta. Keďže však ide o zariadenia uvedené na trh pred decembrom 2010, vplyv pravdepodobne nebude drastický. Koniec koncov, ani tí najväčší sporitelia si nenechávajú telefón celých 11 rokov, pretože v drvivej väčšine prípadov jednoducho tak dlho nevydrží.

Ide teda skôr o kozmetickú úpravu a predzvesť toho, čo príde. V súvislosti so staršími verziami systému sa Google doteraz takýmto drastickým krokom relatívne vyhýbala. Hoci napríklad väčšina smart hodiniek a podobných zariadení aj tak podporuje systém Android 4.4 a vyšší. Dá sa však predpokladať, že v záujme zachovania bezpečnosti bude pomaly odstraňovať aj niektoré novšie generácie. Dnešná správa sa teda dotkne len skutočných nadšencov a tvorcov vlastných ROM pre skutočne archívne telefóny.

Zdroj