Domov Novinky Špeciálna batéria do smartfónu sa nabije za 30 sekúnd

Špeciálna batéria do smartfónu sa nabije za 30 sekúnd

Zdielať

Minulý rok firma StoreDot uviedla špeciálnu batériu, ktorá využíva syntetické organické molekuly pre rýchlejší pohyb iónov v batérií. Na veľtrhu CES 2015 sa snaží získať podporu pre svoje batérie budúcnosti.

storedot-fast-battery

StoreDot demonštruje nabíjanie batérie, tvarom podobná klasickej batérií v telefóne a zapracoval aj na nabíjačke, ktorá je vhodná aj pre bežné domácnosti. Kedže pre nabíjanie takejto batérie je potrebný prúd až 40A, oproti bežných batériám, ktoré sa nabíjajú pri prúde 1-2A, momentálne nie sú vhodné súčasné telefóny.

Výrobca demonštroval nabitie 900 mAh batérie za neuveriteľných 30 sekúnd, ale táto kapacita je nedostatočná pre dnešné smartfóny. Batériu s kapacitou 2000 mAh dokázali nabiť za 3 minúty, avšak pre použitie tejto batérie by telefón musel narásť o 5 mm v hrúbke, čo pri dnešných rozmeroch neprichádza do úvahy.

storedot-fast-battery

Spoločnosť si dala za cieľ do roku 2017 vytvoriť batériu s rovnakou veľkosťou a kapacitou, ako súčasné bežne používané typy. Otázna je ale životnosť takejto batérie, koľko nabíjacích cyklov zvládne, čo by mohol byť problém pri dnešných telefónoch, ktoré neponúkajú vymeniteľnú batériu.

Zdroj: AndroidAuthority