Domov Novinky Sony Xperia M4 Aqua prináša odolnosť do strednej triedy

Sony Xperia M4 Aqua prináša odolnosť do strednej triedy

Zdielať

Spoločnosť Sony je známa tým, že do svojich vlajkových lodí dáva ten najvýkonnejší hardvér, ktorý je ukrytý pod veľmi odolným povrchom, ktorý má ochranu krytia až IP68. Takéto zariadenia sú však veľakrát drahé a práve preto Sony uviedlo nový smartfón Xperia M4 Aqua, ktorý má ponúknuť odolnosť za relatívne nízku cenu.

xperia-m4-aqua

Telefón má 5“ HD displej, v modernom vzhľade ponúkne displej z tvrdeného skla, štíhle 136 gramové telo a to všetko s odolnosťou na úrovni IP65/8 bez upraveného krytu na microUSB. Taktiež ide o prvý osemjadrový smartfón z dielne Sony. Použitý je procesor Qualcomm Snapdragon 615 s podporou 64-bitových operácií, ktorému bude sekundovať 2 GB operačnej pamäte.

xperia-m4-aqua 01

Hlavný fotoaparát s rozlíšením 13 MPx má snímač Exmor RS s clonou F2.0 a citlivosťou až 3200, čo by malo postačovať aj na tie najhoršie svetelné podmienky. Predný fotoaparát má rozlíšenie 5 MPx s uhlom záberu až 88°, čo ho predurčuje na fotografovanie selfie.

Prítomný je najnovší Android 5.0 Lollipop, podpora 4G/LTE sietí či batéria, ktorá by mala podľa sľubov výrobcu vydržať plnohodnotné dva dni. Taktiež výrobca implementoval šetriace režimy STAMINA a Ultra STAMINA, ktorý obmedzí smartfón len na základné funkcie. Smartfón bude dostupný v štyroch farebných vyhotoveniach: biela, čierna, koralová a strieborná. Cena má byť 299 eur, dostupný bude v priebehu jari 2015.

Zdroj: TS