Domov Novinky Sony predstavilo Xperiu X Performance

Sony predstavilo Xperiu X Performance

Zdielať

Sony na svojej barcelonskej akcii predstavilo aj model Xperia X Performance, ktorý bude silne konkurovať vlastným zariadením z radu Z. Mal by ponúknuť za dobrú cenu veľa zábavy.

Sony Xperia X Performance 01

Telefón disponuje kompaktnými rozmermi 144,7 × 71,1 × 7,6mm a hmotnosťou 164,4g, čo potvrdzuje použitie 5″ IPS displeja s FullHD rozlíšením. Hlavným lákadlom tohto telefónu bude použitý čipset Snapdragon 820 s dvomi jadrami taktovanými na 2,15GHz a ďalšími dvoma na takte 1,6GHz. V oblasti grafického výkonu vypomôže akcelerátor Adreno 530. Operačná pamäť činí 3GB a vnútorná rozšíriteľná pamäť 32GB. Kapacita akumulátora, ktorý poháňa celý telefón, činí 2700mAh a celý telefón beží na Androide 6.0 Marshmallow.

Sony Xperia X Performance 02

Fotografie môžu byť vyhotovované až v 23MPx rozlíšení a nahrávať bude možné až v 4K rozlíšení. Nechýba ani akýsi šiesty zmysel pre odhadnutie budúcich pohybov pre vytvorenie najlepšej fotografie. Nechýba čítačka odtlačkov prstov, ochrana podliehajúca certifikátu IP68 a z konektivity nechýba LTE na európskych frekvenciách či podpora štandardu WiFi 802.11ac.

Zdroj: GSMarena