Domov Novinky Smart hodinky Huawei Watch oficiálne uvedené v Európe

Smart hodinky Huawei Watch oficiálne uvedené v Európe

Zdielať

Huawei na veľtrhu IFA v nemeckom Berlíne predstavila model smart hodiniek Huawei Watch. Tie sa dizajnom inšpirovali klasickými hodinkami švajčiarskeho štýlu a na Slovensku budú dostupné v cene od 399 eur, pričom hodinky bežia na rozhraní Android Wear a umožňujú ich nositeľom byť neustále v spojení.

Huawei Watch 01

Hodinky upozornia na prichádzajúce hovory, textové správy alebo e-maily. Vďaka bezdrôtovému pripojeniu so slúchadlami pomocou Bluetooth a podpore sťahovania hudby pre offline počúvanie sú ideálnym spoločníkom pre aktívny život. Prehrávanie hudby je možné spustiť hlasovým príkazom, rovnakým spôsobom môžu používatelia ovládať navigáciu. Praktická je taktiež funkcia pre vyhľadávanie strateného telefónu.

Ciferník dosahuje priemer 42 mm, teda tradičnej veľkosti bežných náramkových hodiniek, k dispozícii budú v rôznych spracovaniach vo farbe ružového zlata, nerezovej a čiernej oceli, rovnako ako s rôznymi podobami ciferníkov vo variantoch luxusný, business, pre ženy, moderný a simplistický. Ponuka 22 mm remienkov zahŕňa vzory z nerezovej oceli, ružového zlata, čiernej oceli alebo z hnedej a čiernej kože. Náramky sú ľahko vymeniteľné za akékoľvek klasické remienky s 18 mm očkom.

Huawei Watch 02

Huawei Watch ponúkajú 1,4-palcový dotykový AMOLED displej chránený proti poškriabaniu zafírovým sklíčkom (preferovaný výrobný postup výrobcov švajčiarskych hodiniek). Vyznačujú sa rovnako odolným telom z nerezovej oceli. Hodinky obsahujú taktiež senzor srdečného rytmu a šesťosí pohybový snímač. Displej dosahuje rozlíšenie 400×400 pixlov a hustotu zobrazenia 286 ppi pri kontrastnom pomere 10000:1.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Aktuálna cena Huawei Watch v slovenských e-shopoch: (Zdroj: Heureka.sk, )

Zdroj: TS