Domov Novinky Šesť čarovných faktov zo sveta IT

Šesť čarovných faktov zo sveta IT

Zdielať

Informačné technológie napredujú ohromným tempom. Z množstva informačného šumu sme pre vás zachytili zopár perličiek.

Tajomstvo loga Firefox

Panda červená je zvieratko typické pre oblasť Himalájí. Jeho anglické pomenovanie znie Firefox. Takže áno, odtiaľto si tvorcovia známeho vyhľadávača vzali inšpiráciu. Na jeho logu teda nie je líška, ale panda červená.

Pravda o náplniach do tlačiarní

Aj taká na pohľad bežná vec ako náplne do tlačiarní má svoje zaujímavosti. Vedeli ste napríklad, že atrament, ktorými sa plnia, je veľmi cenný? Jeden liter tejto tekutiny si trh cení zhruba na 1000€! V náplniach je ho však relatívne málo, preto sú tak cenovo dostupné.

Prvé logo Apple

Jablko ako logo firmy Apple je iste známe všetkým v IT sa orientujúcim ľuďom. Viete ale ako vyzeralo vôbec prvé logo tejto firmy? Vzniklo v roku 1976 a bolo graficky pomerne náročne – zobrazovalo pod stromom sediaceho Isaaca Newtona a povestné jablko, ktoré mu malo spadnúť na hlavu.

Čo je SEO?

Ak je naozaj každý a všetko na webe, potom tam musí byť riadny chaos. Ak máte web stránku, pravdepodobne chcete, aby neostala zaprataná niekde v tom zmätku, ale aby sa ukazovala vo vyhľadávačoch pekne vpredu. A presne s tým vám pomôže optimalizácia webstránok, respektíve firmy, ktoré sa ňou zaoberajú.

Koľko kilometrov denne „odpíše“ copywriter?

Ako by sa moderne mohlo povedať pisár na stroji? Čo tak copywriter! Reklamní textári či priemyselní básnici sú súčasťou reklamnej časti IT sféry. Ich úlohou je písať, písať, písať…Po bežnom pracovnom dni majú ich prsty za sebou „odpísaných“ zhruba 20km!

Nie je giga ako giga

Je jeden gigabyt dosť? Pred niečo viac ako 30 rokmi to teda bolo niečo! Prvý „gigový“ pevný disk uzrel svetlo sveta v roku 1980. Vážil ale okolo 250 kilogramov a stál asi 40 000 dolárov.