Domov Novinky Seagate uvádza na trh nové 5TB 2,5“ disky Barracuda

Seagate uvádza na trh nové 5TB 2,5“ disky Barracuda

Zdielať

Seagate aktualizuje ponuku o nové pevné 2,5“ disky s kapacitou 5TB. Ide o modely Barracuda, ktoré sú prvé na trhu, ktoré dosiahli také kapacity. Popri tom sa môžeme pozrieť na nové SSHD Firecuda.

seagate-barracuda-5tb

Spoločnosť nedávno obohatila ponuku o 3,5“ Barracuda s kapacitou 10TB a teraz sa k nim pridávajú aj 5TB modely Barracuda s 2,5“ formátom a ďalej tiež 2TB SSHD Firecuda. Aj malý Intel NUC a podobné počítače tak môžu mať disku s kapacitou, ktorú ani väčšina používateľov nevyužije, aj keď v dnešnej dobe sa dá zakrátko zaplniť akýkoľvek disk.

Pri 5400 otáčkach za minútu dokážu nové Barracuda ponúknuť prenosové rýchlosti až 140 MB/s a majú v priemere spotrebu 1,9 a 2,1W pri čítaní a zápise. V pokojovom prevádzky to je 1,1W a pri spánku (zastavené platne) je to len 0,18W. Pri štarte potrebujú 1,2A pre roztočenie platní, takže USB by to malo zvládnuť.

seagate-barracuda-5tb-specs

Nové FireCuda SSHD už nemajú maximálne 1TB, ale ponovom 2TB, ktorý ale má stále iba 8 GB pamäte NAND Flash rovnako ako 1TB a 500GB verzia. Inak ide o 7 mm vysoké a 5400 otáčkové disky so 128 MB DRAM a v podstate rovnakými špecifikáciami ako menšie mobilné Barracuda.

Zdroj: Tom’s Hardware