Domov Novinky Samsung zaplatí Apple 120 miliónov dolárov za porušenie patentov

Samsung zaplatí Apple 120 miliónov dolárov za porušenie patentov

Zdielať

samsung-appleTri dni zasadala porota v San Jose v Californii až napokon dospeli k rozhodnutiu. Samsung porušil dva z Apple patentov, a musí zaplatiť odškodné vo výške 119 625 000 dolárov. Ale ani Apple  nemá celkom čisté svedomie. Tiež porušili jeden patent Samsungu a za ten musia zaplatiť „len“ 158 400 dolárov.

V rozhodnutí poroty stojí, že Samsungu uznali porušenie dvoch z piatich patentov za ktoré ich Apple žalovalo a to konkrétne patent 647 – rozpoznávanie štruktúrovaných dát v texte (napríklad telefónneho čísla v SMS správe na ktoré je možné hneď kliknúť) a patent 721 týkajúci sa odomykania slide – to- unlock.

Navyše už na predchádzajúcom pojednávaní potvrdil porušenie ďalšieho Apple patentu č.172 -automatická oprava slov spoločnosťou Samsung, takže suma 120 miliónov dolárov sa ešte navýši. Pôvodne však Apple žiadal ako odškodné až 2,2 miliardy dolárov. Z tohoto sporu ale len tak naprázdno nevyšiel ani Apple. Ten porušil jeden patent Samsungu týkajúci sa fotografií a galérie a za ten Samsungu zaplatí približne 160 tisíc dolárov.

samsung-fascinate

Výrobkov Samsungu , ktoré porušili tieto patenty je dosť. S ,,Applovskými“ patentmi sú : Captivate, Continuum, Droid Charge, Epic 4G, Exhibit 4G, Fascinate, Galaxy Ace, Galaxy Indulge, Galaxy Prevail, Galaxy S, Galaxy S 4G, Galaxy S II (AT&T), Galaxy S II, Galaxy Tab, Galaxy Tab 10.1, Gem, Infuse 4G, Mesmerize, Nexus S 4G, Replenish, Vibrant. Najviac peňazí zaplatí Samsung za Galaxy S- americký Fascinate.

Po vynesení rozsudku sa Apple vyjadrili, že ďakujú porote a súdu za správne rozhodnutie a jednoznačné potvrdenie toho, že kradnúť sa nemá.

Naopak Samsung sa k rozsudku vyjadril veľmi stroho a predpokladá sa, že toto nebol posledný súdny spor medzi týmito spoločnosťami.

Zdroj: Theverge