Domov Novinky Samsung predstavil TOP modely série Galaxy S10

Samsung predstavil TOP modely série Galaxy S10

Zdielať

Spoločnosť Samsung oslavuje desať rokov od uvedenia prvého telefónu Galaxy S do predaja a predstavuje novú sériu prémiových smartfónov Galaxy S10.

Na fotografii Samsung Galaxy S10+ (vľavo) a Galaxy S10 (vpravo)

Nová séria Galaxy S10 skladajúca sa z celkovo troch zariadení bola navrhnutá s ohľadom na potreby trhu so smartfónmi. Všetky smartfóny bude možné predobjednávať od 20. februára do 7. marca. K predobjednávkam smartfónov Galaxy S10 a S10+ zákazník dostane ako darček slúchadlá Galaxy Buds v hodnote 149 eur. Galaxy S10 je vyústením desiatich rokov inovácií. Bol navrhnutý pre tých, ktorí chcú prémiový smartfón s vysokým výkonom.

Poteší najmä spotrebiteľov, ktorí sa uspokoja len s takým zariadením, ktoré je plné funkcií, pretože posúva na novú úroveň prakticky všetky parametre – počínajúc displejom, cez fotoaparát až po výkon. Galaxy S10e bol vytvorený pre tých, ktorí chcú získať nevyhnutné atribúty prémiového smartfónu v kompaktnom prístroji s plochým displejom. Pripomeňme, že nová séria prichádza s novým Dynamic AMOLED displejom a fotoaparátom. Ponúka spotrebiteľom viac možností voľby a nastavuje v oblasti smartfónov nový štandard.

Na fotografii Samsung Galaxy S10+ (vľavo) a Galaxy S10 (vpravo)

Galaxy S10 je vybavený doposiaľ najlepším displejom značky, Dynamic AMOLED displejom, ktorý má certifikáciu HDR10+. Ide aj o prvé zariadenia spoločnosti s dierkou v displeji, v ktorej je ukrytý predný fotoaparát (S10 má jeden snímač, S10+ dva snímače a ide teda o duálny selfie fotoaparát) spolu so senzormi a telefónnym reproduktorom. Ak hovoríme o výkone, spoločnosť do telefónov použila nové procesory, ktoré sú výkonnejšie ako tie minuloročné. Dokonca v najvyššej verzii S10+ 1TB je k dispozícii až 12GB operačnej pamäte!

Samozrejmosťou je podpora pre rýchle nabíjanie, či podpora bezdrôtového nabíjania Qi, pričom telefóny majú aj odolnosť voči vode a prachu s krytím IP68. Smartfóny Galaxy S10, Galaxy S10+ a Galaxy S10e budú k dispozícii v bielom, čiernom, zelenom a žltom prevedení. Galaxy S10+ bude taktiež k dispozícii v úplne novom keramickom prevedení farby: Ceramic čierna. To je už spomenutá najvyššia možná verzia s 1TB vnútornej pamäte a 12GB RAM!

Na fotografii Samsung Galaxy S10+

Galaxy S10+ poteší najmä spotrebiteľov, ktorí sa uspokoja len so zariadením, ktoré je nabité funkciami, ponúkne špičkový displej, fotoaparát a výkon. Výrobca si za to taktiež dáva patrične zaplatiť a cena je opäť oveľa vyššie, ako minulý rok. Kam až sa ceny dostanú a kde je maximálny limit? Zdá sa, že spoločnosti sa neustále prehráňajú za tým, aby priniesli čo najdrahšie zariadenie, čo je v prípade najvyššej verzie S10+ 1TB Ceramic na úrovni prevyšujúcu 1500 eur.

Najlacnejšia verzia S10+ pri 128GB verzii vyjde na 800 eur, drahší 512GB model na 1300 eur a potom už spomenutý najdrahší cez 1500 eur. S10 je lacnejšia verzia, má takisto prestrelenú cenu a hoci cena začína na 800 eur (128GB model), končí pri vyššej verzii (512GB) na cene cez 1000 eur. Galaxy S10e je zaujímavý nielen tým, že je z trojice najlacnejší, ale ponúka rovný (a nie zakrivený) displej. Pripomeňme, že nová séria prichádza s novým Dynamic AMOLED panelom a fotoaparátom.