Domov Novinky Samsung Galaxy Z Flip 4 oficiálne. Čo prináša?

Samsung Galaxy Z Flip 4 oficiálne. Čo prináša?

Zdielať

Samsung sa stavia do pozície priekopníka v oblasti skladacích telefónov a Galaxy Z Flip 4 je jeho doteraz najlepší pokus o skladací telefón.

Všetko sa začína tenším pántom, ktorý prináša užšiu medzeru, vďaka ktorej je telefón kompaktnejší a menej náchylný na poškodenie. Z Flip 4 meria v zatvorenom stave 85×72×17 mm a v rozloženom stave 165×72×7 mm. Sklenené panely na zadnej strane sú vystužené sklom Corning Gorilla Glass Victus+, zatiaľ čo rám je stále vybavený hliníkom Armor Aluminum. To čo sa nemení je uhlopriečka obrazovky, ktorá zostáva pri veľkosti 6,7″. Panel je Dynamic AMOLED s rozlíšením Full HD+ a 120 Hz adaptívnou obnovovacou frekvenciou ako minuloročný model. Používatelia získajú pomer strán 22:9 a výrez s dierou pre 10 MPx selfie kameru. Vonkajší displej má 1,9″ (typ AMOLED) a môže sa pochváliť rozlíšením 512×260 px (rovnako ako Flip 3), ale firma rozšírila jeho funkcie.

Ide o možnosti prispôsobenia, ktoré sa synchronizujú s používateľským rozhraním telefónu. Na správy možno odpovedať pomocou funkcie prevodu reči na text a emotikonov priamo z vonkajšej obrazovky. Rozširuje sa zoznam widgetov a ovládacích prvkov rýchleho nastavenia, ktoré umožňujú vytočiť tri obľúbené kontakty bez otvorenia telefónu alebo ovládať domáce zariadenia SmartThings. Priamo na malej obrazovke budú viditeľné aj karty Samsung Pay. Hardvérovým základom je procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 spolu s 8GB RAM a 128/256/512 GB úložiskom. Fotoaparáty na zadnej strane sú dva 12 MPx snímače. Opticky stabilizovaným hlavným fotoaparátom so svetelnosťou f/1.8 a 1,8 µm pixelmi, ktorý sme predtým mohli vidieť na Galaxy S20, S21 a Fold 3. Mal by priniesť výrazné zlepšenie kvality snímok (v porovnaní so zastaraným snímačom modelu Flip 3).

Ultraširokouhlý fotoaparát je rovnaký (tu nie je žiadna zmena, ide o rovnaký snímač ktorý použil výrobca minulý rok, so svetelnosťou f/2.4). Softvérovú stránku zastrešuje Android 12 a nadstavba OneUI 4.1, pričom výrobca prináša nové možnosti FlexMode s optimalizovaným UX pre aplikácie na videohovory, ako sú Google Meet, Zoom a Facebook Messenger. Dotykový panel v režime Flex s presným ovládaním bude podporovaný vo viacerých aplikáciách, zatiaľ čo multi-window umožní spúšťať rastúci zoznam aplikácií na oboch poloviciach obrazovky. Z Flip 4 má 3700 mAh batériu, čo je o 400 mAh viac ako predchodca. Batériu možno nabíjať rýchlosťou 25W, čo je vítané zlepšenie oproti 15W rýchlosti (z minulého roka). Cena sa začína na 1099 eurách.

Zdroj