Domov Novinky Ryzen objavený v Ashes of The Singularity

Ryzen objavený v Ashes of The Singularity

Zdielať

Ashes of the Singularity sa zdá byť hlavným benchmarkom vo výbere pre nadchádzajúce produkty AMD, z nejakého dôvodu. Pritom bol opäť použitý k testovaniu prichádzajúceho procesora  AMD Ryzen. Výsledky benchmarkov boli rýchlo zmazané potom, čo boli zverejnené, ale hardvéroví nadšenci by nikdy nemali byť podceňovaní, pričom aj rýchle uniknuté zábery môžu pomôcť poskladať skladačku parametrov.

Na rozdiel od niektorých predchádzajúcich únikov z benchmarku procesorov Ryzen, ktorý niesol predponu ES (Engineering Sample), tentoraz niesol predponu ZD a posledný znaky na v názve sú najzaujímavejšie: F4 je skratka pre revíziu kremíka, pričom 40_36 skratka pre Turbo a základné rýchlosti (4,0 GHz a 3,6 GHz).

Ide o osemjadrové monštrum (so šestnástimi vláknami), ktorým sa AMD bude oháňať vo svojom súboji proti Intelu. S Ryzen čipom dosiahlo AMD frekvencia snímok skóre 81,4 (normal batch), 73,4 (medium batch) a 60,2 (heavy batch), pri spojení s Pascal NVIDIA Titan X (čo by pravdepodobne smerovalo k testu, ktorý bol vykonaný nezávislou stranou mimo AMD).

Zdroje: TechpowerupPCShopping