Domov Periférie Recenzia: Zalman ZM-NC3

Recenzia: Zalman ZM-NC3

Zdielať

Stalo sa vám niekedy, že pri dlhodobom celodennom používaní notebooku vyžaroval až príliš veľké teplo a nedalo sa to vydržať? Možno by bol čas pouvažovať, či by sa s tým nedalo niečo spraviť. Pokiaľ si teda na notebooku nechcete upražiť vajíčka, siahnite po chladiacej podložke. Tá vyrieši mnohé problémy a uchráni váš notebook.

Medzi zástupcov chladiacich položiek, ktoré sú na trhu, sa k nám dostala na test jedna, a to od spoločnosti Zalman. Presnejšie ide o model ZM-NC3. U nás je táto kórejská spoločnosť už dlhšiu dobu známa vďaka rôznemu príslušenstvu pre počítače.

Podložka je určená pre notebooky s uhlopriečkou do 17 palcov. Rozmery sú 380×308×42 milimetra a hmotnosť je 900 gramov. Napájanie podložky je riešenie cez USB port, pričom obsahuje aj jeden USB výstup. V strede s a nachádza obrovský 200 milimetrový ventilátor. Vrchná časť podložky je vyrobená z perforovaného plechu, a to pre lepší efekt chladenia a odvádzania tepla. Pre lepšiu priľnavosť s notebookom slúži desať gumových krúžkov, pričom pogumovaný je aj perforovaný plech.

Najlepšie na podložke je, okrem jej ceny, aj úroveň zvuku. Úroveň hluku je podľa parametrov len 20 decibelov. Pri celodennom používaní ho takmer vôbec nepočuť. Priamo určený je, samozrejme, všetkým náročným užívateľom, ktorí využívajú notebook naplno.

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 380×308×42 mm
Hmotnosť: 900 gramov
Spracovanie: oceľ, plast
Vstupné napätie: 5 Voltov
Hlučnosť: ~20 dBA
Ventilátor: 200 mm
Počet otáčok: 575 ot./min. ± 10 %
USB Porty:

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Tichá prevádzka
+ Veľký ventilátor
+ Kvalitné spracovanie
+ Nízka hmotnosť
+ Nízke vibrácie
+ USB výstup pre ďalšie zariadenie
+ Notebook na nej nekĺže

Mínusy
– Chýba regulátor otáčok
– Absencia vypínača

Zapožičal: Zalman