Domov Periférie Recenzia: Xiaomi MiBand

Recenzia: Xiaomi MiBand

Zdielať

Na trhu je v súčasnosti veľa zariadení nazývaných „wearables“, teda nositeľná elektronika. Čínska spoločnosť Xiaomi, ktorá je veľmi úspešná v predaji smartfónov a rýchlym tempom napreduje nielen doma, ale aj v zahraničí, má v portfóliu aj náramok – MiBand.

Xiaomi MiBand 01

Balenie je typické pre Xiaomi, keďže je produkt prišiel v krabičke, vyrobenej z tvrdého recyklovaného kartónu. V balení sa nachádza náramok MiBand, nabíjací dok a stručný návod v čínštine s QR kódom na stiahnutie obslužnej aplikácie. Spoločnosť sa čoraz viac dostáva do povedomia ľudí kvôli výrobe kvalitných a zároveň cenovo dostupných zariadení. To sa týka aj náramku, keďže cena je stanovená na 20 eur. Náramok má tiež tri farebné LED diódy indikujúce stav nabíjania, či cieľa prejdených krokov.

Xiaomi MiBand 02

Aplikácia po prvom spustení vyzve používateľa k prihláseniu do Xiaomi účtu. V prvom kroku sa nastavujú základné parametre – výška, hmotnosť a vek. V aplikácii možno zadať aj cieľ, ktorý chce používateľ dosiahnuť – počet krokov za deň. Po nastavení sa smartfón zosynchronizuje s náramkom a používateľ ho môže plnohodnotne využívať so všetkými funkciami. Medzi našu obľúbenú funkciu patrí krokomer, ktorý počíta kroky a prejdenú vzdialenosť spolu so spálenými kalóriami a tiež aj vyhodnocuje typ pohybu – či ide o beh, alebo chôdzu.

Xiaomi MiBand MiFit

Kliknutím na obrázok zobrazíte plný náhľad

Xiaomi MiBand 03

Zaujímavou funkciou náramku je monitorovanie kvality spánku. V aplikácii si možno pozrieť v ktorom čase bol spánok používateľa hlboký a kedy ľahký. Tiež sa dá zobraziť prehľad aktivity – koľko a v akom čase prešiel používateľ krokov a akú vzdialenosť prešiel. K dispozícii je aj funkcia „Nájsť stratený MiBand“, ktorá príde vhod pre zábudlivých používateľov. Po stlačení „vyhľadať“ začne používateľovi náramok vibrovať a blikať, pri hľadaní strateného náramku však treba myslieť na to, že dosah Bluetooth je len v okolí cca 10 metrov.

Xiaomi MiBand 04

Aká je výdrž batérie MiBandu? Výrobca udáva dobu 30 dní, avšak počas dlhodobého testovania sme dosiahli vyššiu výdrž. Na náramku oceňujeme vibračné upozornenia – pri dosiahnutí cieľových krokov či prijatí správy dostáva používateľ vibráciou spätnú väzbu. Oceňujeme tiež vibrácie pri prichádzajúcom hovore čo príde vhod najmä vtedy, ak má používateľ nastavený režim „Nerušiť“ na Xiaomi telefóne, čím sú všetky hovory stíšené. V tomto prípade aj počas režimu nerušiť náramok vibruje a používateľa tak upozorní na prichádzajúci hovor.

Xiaomi MiBand 05

Xiaomi MiBand so smartfónom Xiaomi Mi4 (verzia FDD-LTE) testujeme dlhodobo. S odstupom času môžeme zhodnotiť, že náramok je za cenu 20 eur veľmi zaujímavý. Najmä pre majiteľov smartfónov tejto čínskej spoločnosti je to viac než vhodný doplnok pre rozšírenie funkcionalít. Fitness náramok je určený však aj pre všetkých, ktorí chcú monitorovať aktivity počas dňa alebo v čase spánku. Poteší zvýšená odolnosť voči prachu a vode (podľa IP67), ocenili by sme však detailnejšie štatistiky a zapínanie náramku by mohlo byť tiež o niečo lepšie.

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 36×14×9 mm
Dĺžka remienka: 205 mm
Hmotnosť: 13 gramov
Kompatibilita: Android 4.4 a vyšší, iOS
Ostatné: 3 LED diódy RGB

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Konštrukčné spracovanie
+ Upozornenia na hovory
+ Dlhá výdrž na batériu
+ Nízka cena zariadenia
+ Prehľadná aplikácia
+ Funkcia krokomera
+ Zvýšená odolnosť (IP67)
+ Veľmi malá hmotnosť

Mínusy
– Chýbajú detailnejšie štatistiky
– Horšie zapínanie náramku

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Xiaomi MiBand poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: igogo