Domov Periférie Recenzia: VOCOlinc VP3, LS2 a Ripple

Recenzia: VOCOlinc VP3, LS2 a Ripple

Zdielať

Testovali sme menšie smart zariadenia do domácnosti, ktorými si možno zlepšiť náladu, zjednodušiť činnosť či len si urobiť radosť. Mali sme k dispozícii smart zásuvky, LED pásik a difuzér.

VP3 je zásuvka, ktorá umožňuje diaľkovo monitorovať spotrebu aj ovládať spotrebiče. Páči sa nám jednoduché spárovanie v apke, pomocou ktorej sa zásuvka nakonfiguruje a pripojí do Wi-Fi siete. Na komunikáciu používa 2,4 GHz pásmo Wi-Fi siete, takže používateľ nepotrebuje hub či bridge. VP3 je kompatibilný s Apple Homekit, Google Assistant aj Amazon Alexa. Umožňuje diaľkovo ovládať a monitorovať pripojené zariadenia pomocou aplikácie v telefóne, inteligentných hodinkách alebo tablete. Oceňujeme priame ovládanie z notifikačného centra smart domácnosti bez nutnosti vojsť do samostatnej aplikácie. Aplikácia okrem tlačidla na vypnutie a zapnutie umožňuje časovač na vypnutie.

Okrem smart zásuvky možno v jednej aplikácii ovládať a nastavovať smart LED pásik, či difuzér, ktorý sme testovali tiež. Mnohí používatelia hľadajú rôzne typy osvetlenia. LS2 smart pásik dĺžky dvoch metrov ponúka na výber až 16 miliónov farieb, svetelné efekty a možno ho ovládať pomocou aplikácie (podobne ako pri smart zásuvke, nastavenie a spárovanie prebieha rovnako). Za nevýhodu považujeme príliš silné LEDky, ktoré už pri 50% intenzite žiarili až príliš do očí, takže v praxi sme sa snažili ich mať na 25%. Za výhodu považujeme možnosť jednoduchého predĺženia pásiku, stačí dokúpiť LS2 Extension a pripojiť ku existujúcemu pásiku. Príjemné je jednoduché ovládanie (zapnúť, vypnúť) pomocou veľkého tlačidla na zariadení.

Z trojice testovaných zariadení nás však najviac zaujal difuzér. V predajnom balení nie je dostupná olejnička (aróma) a treba si ju dokúpiť zvlášť. Páči sa nám minimalistický dizajn, ktorý „zapadne“ v rámci miestnosti. Biela decentná farba spolu s valcovitým tvarom a výstupným otvorom na hornej strane dotvára zaujímavý vzhľad, aj keď ide o plast. Tak, ako aj ostatné dva testované produkty, aj difuzér umožňuje jednoduchú správu a nastavenie. Poteší nastaviteľné RGB podsvietenie, ako aj objem nádržky, do ktorej je potrebné vliať trochu arómy a doplniť vodou. Objem nádržky je 220 ml. Jedno toto naplnenie postačuje na prevádzku zhruba ôsmych hodín prevádzky, počas ktorých si možno prevoňať a spríjemniť prostredie. Keď dôjde voda v nádržke, difuzér to oznámi používateľovi zvukovým signálom a hneď automaticky sa vypne.

Oceňujeme, že výrobca vsadil na automatické vypnutie, ktoré tak zabráni prípadným katastrofám. Doplnenie arómy a vody prebieha pri vypnutom (a z adaptéru odpojenom) difuzéri a až následne možno opäť zariadenie zapojiť do elektrickej siete. Škoda, že výrobca nedodáva v balení aspoň jedno malé štartovacie balenie arómy, čím vzniknú dodatočné náklady. Chválime rôzne možnosti podsvietenia a tiež personalizáciu intenzity hmly (sú dve úrovne). LED podsvietenie možno zapnúť, vypnúť aj manuálne pomocou tlačidla na difuzéri. Aplikácia VOCOlinc umožňuje okrem jednoduchej správy zariadení aj vytváranie miestností či skupín, čo môže pri mnohých zariadeniach zjednodušovať ich ovládanie.

Zariadenia VOCOlinc sa dajú jednoducho ovládať a poskytujú zaujímavé funkcie. Sú tu síce detaily, ktoré by sme vylepšili – smart zásuvka pri zapnutí hlasno cvaká, LED pásik má až príliš vysokú intenzitu svietivosti a difuzér nemá v balení arómu. Ale to sú drobnosti, ktoré nijako nenarúšajú funkčnosť produktov. Ide o vcelku zaujímavé zariadenia a používatelia smart domácnosti ocenia ich jednoduché ovládanie, praktický prínos či možnosti ich rozšírenia.

Zapožičal: VOCOlinc