Domov Periférie Recenzia: SteelSeries Rival 500

Recenzia: SteelSeries Rival 500

Zdielať

Dánska spoločnosť, zameriavajúca sa na hráčov, SteelSeries má v portfóliu viac produktov. Spoločnosť pritom vznikla nedávno, v roku 2001. Má však bohatú ponuku, pričom jeden z aktuálne predávaných modelov je Rival 500, ktorý sme otestovali.

Myš je dodávaná v čierno-oranžovej farebnej krabici, ktorá prináša niekoľko informácii. Hoci jej hmotnosť činí 130 gramov, vďaka masívnemu spracovaniu pôsobí ťažšie. Povrchový materiál je kvalitný, možno ho označiť za prémiový. Tlačidiel je tiež viac než dosť, celkovo ich je až 15. Koliesko podporuje aj náklon do strán, zaujímavou funkciou je povolenie alebo zablokovanie spodných tlačidiel. To rieši prepínač na spodnej strane myši.

Farebne je myš spracovaná v čiernej, pričom aj všetky tlačidlá sú čierne. Zaujme integrovaným RGB podsvietením v dvoch zónach – pri koliesku a na chrbte myši, kde je logo výrobcu. Spracovanie je veľmi príjemné, koliesko je však pri rýchlom točení trochu hlučnejšie. Kábel má dĺžku dva metre, je obyčajný a nemá žiadne poflexovanie. Aj napriek veľkému počtu tlačidiel je práca s myškou príjemná a počas testovania sme nezaznamenali problémy.

Na nastavenie slúži aplikácia výrobcu – SteelSeries Engine. V nej možno nájsť všetky aktuálne pripojené periférie, ktoré možno meniť a personalizovať podľa potrieb používateľa. Na prispôsobenie citlivosti myši ako aj nastavenie farieb podsvietenia slúži softvér, pričom po otvorení sú už na prvej stránke najdôležitejšie nastavenia. DPI na myške možno zvoliť ľubovoľne až do hodnoty 16000 DPI. Pri možnostiach podsvietenia nám chýba podsvietenie dookola celej myši, to je však skôr len drobnosť.

Aplikácia na nastavenie a konfiguráciu myšky

Myš disponuje aj vstavanou technológiou hmatovej spätnej väzby. Jej prostredníctvom si môžu hráči ľubovoľne prispôsobiť nastavenie a v hre cítiť a rýchlo reagovať na jemné impulzy, upozorňujúce na prázdny zásobník, nízku hodnotu zdravia alebo akékoľvek iné dôležité situácie. Výhoda množstva tlačidiel spočíta v makrách, vďaka čomu už hráči nemusia použiť makrá na klávesnici, ale môžu si ich nastaviť na myši. Nevýhodou pre istú skupinu používateľov sú dva fakty – nie je vhodná pre malé ruky a ľavákov. Okrem toho neumožňuje ani uloženie nastavení do vnútornej pamäte, keďže ňou nedisponuje.

SteelSeries Rival 500 je zaujímavá myš, ktorá ponúka kvalitné a masívne spracovanie, veľa tlačidiel, množstvo nastavení a podsvietenie. Cena je nastavená pomerne vysoko, jej predajná cena je okolo 80 eur. Myš je zameraná najmä na používateľov MOBA a MMO hier a  na tých, ktorí ocenia veľký počet tlačidiel. V prípade, ak sa rozhodnete kúpiť Rival 500 a nepotrebujete všetky tlačidlá, môžete niektoré z ich deaktivovať.



Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 119×78×43 mm
Hmotnosť: 130 gramov
Rozhranie: drôtové, USB, dĺžka káblu 2 metre
Prevedenie: pre pravákov
Podsvietenie: RGB, 16,5 milióna farieb
Technológia: optické
Počet programovateľných tlačidiel: 15 ks
Citlivosť: max. 16000 DPI
Podpora: Windows, Mac OS X, Linux, Android

Hodnotenie: 90%

Plusy
+ Kvalitné spracovanie, prevedenie
+ Veľa programovateľných tlačidiel
+ Vibračná odozva, RGB podsvietenie
+ Možnosť „vypnúť“ bočné tlačidlá
+ 16000 DPI senzor PixArt PMW3360

Mínusy
– Vyššia hmotnosť myšky
– Nemá vnútornú pamäť

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Steelseries 62051 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: SteelSeries