Domov Novinky Palit uvádza pasívnu grafickú kartu GTX 1050 Ti

Palit uvádza pasívnu grafickú kartu GTX 1050 Ti

Zdielať

Palit uvádza nový produkt do svojho radu KalmX. Konkrétne ide o prvú pasívne riešenú GeForce GTX 1050Ti. S pasívnym chladičom a Pascal architektúrou vytvára Palit GeForce GTX 1050Ti absolútne tiché herné prostredie. Grafika je dostupná karta a je určená pre každého počítačového hráča oceňujúceho hrobové ticho.

Okrem pasívneho chladenia je karta vhodná vďaka svojim veľkostiam aj do menších skríň, nie je navyše potrebné externé napájanie. Podľa nás ide o veľmi dobrú voľbu pre tých, ktorí od počítača vyžadujú dostačujúci herný výkon na hranie väčšiny titulov vo Full HD rozlíšení pri čo najnižšom hluku. Zároveň spomenieme fakt, že ak už vlastníte akúkoľvek grafickú kartu a to napríklad aj GTX 1050Ti a zdá sa vám príliš hlučná – sú výrobcovia, ako je Arctic Cooling, ktorí ponúkajú veľmi dobre riešené pasívne chladiče.

Tie sú schopné uchladiť aj silnejšie karty, než pasívny chladič inštalovaný na Palit GeForce GTX 1050Ti KalmX. Avšak to bude otázka nemalého príplatku pokojne aj 50 eur. V cene sú aj nižšie teploty a možnosť väčšieho OC. Záverom teda vyplýva, že v pomere cena/výkon je vzhľadom k pasívnemu riešeniu Palit veľmi atraktívnou kartou. Zatiaľ je to však prvá pasívna 1050Ti. Myslíme si, že v budúcnosti môžeme čakať aj ďalšie pasívne 1050Ti od konkurencie.

Zdroj: Techpowerup