Domov Periférie Recenzia: SilverStone NB03

Recenzia: SilverStone NB03

Zdielať

Spoločnosť SilverStone je známa kvalitou. V jej portfóliu nájdeme príslušenstvo pre počítače. Nedávno sme otestovali chladiacu podložku NB05, ktorá bola voči bežným chladiacim podložkám menšia. NB03 je však už svojimi rozmermi bežná chladiaca podložka, ktorá sa vloží pod notebook.

SilverStone NB03 01

Podložka vyzerá štýlovo, vyhotovená je z kovu a plastu. Na vrchnej strane nájdeme kovový mriežkovaný povrch, pod ktorým sa ukrýva veľký ventilátor s priemerom 160 mm. Na vrch podložky sa potom položí notebook, maximálna podporovaná veľkosť je 15,6“.

SilverStone NB03 03

Zaujímavo je riešený napájací USB kábel, ktorý po pripojení nezaberie USB port, ale umožní pripojiť zariadenie „cez“ napájací kábel. Táto „vychytávka“ sa podarila, už na prvý pohľad to vyzerá zaujímavo. Kompenzuje tak absenciu chýbajúceho USB hubu, ktorý je na väčšine podložiek štandardom.

SilverStone NB03 07

Na bokoch sa nachádzajú prieduchy na nasávanie chladného vzduchu. Na spodnej strane sa nachádza prívod vzduchu pre ventilátor, zapletený napájací USB kábel a nožičky pre polohovanie chladiacej podložky podľa potreby.

SilverStone NB03 06

Rozmery podložky sú 350×265×56 mm a hmotnosť 825 gramov. Rýchlosť ventilátora je 1200 otáčok za minútu, hlučnosť ventilátora má 18 dB. Podložka je tak veľmi tichá a skoro ju nepočuť. Účinnosť chladenie notebooku je individuálne pri každom modeli notebooku, rozdiel však môže byť v rozmedzí 5 až 10°C.

SilverStone NB03 02

Pri častom používaní notebooku je chladiaca podložka vhodná. SilverStone NB03 sa rozmerovo sa radí medzi menšie, napriek tomu dokáže chladiť komponenty na dobrej úrovni, čo predlžuje ich životnosť. Cena je veľmi priaznivá, stojí cca 20 eur.

Parametre a špecifikácie:

Spracovanie: hliník, plast
Vstupné napätie: 5 Voltov
Hlučnosť: 18 dBA
Ventilátor: 160 mm
Počet otáčok: 1200 ot./min. ± 15 %
USB Porty:

Hodnotenie: 90%

Plusy
+ Dizajn chladiacej podložky
+ Protišmykové podložky
+ Kompaktné rozmery a hmotnosť
+ Nízka hlučnosť

Mínusy
– Absencia USB hubu

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

( nie je dostupný )

Zapožičal: SilverStone