Domov Periférie Recenzia: ROCCAT Kone EMP

Recenzia: ROCCAT Kone EMP

Zdielať

Spoločnosť ROCCAT má v portfóliu viacero herných myší. V redakcii sme testovali model Kone EMP, ktorý na prvý pohľad zaujme jednoduchým, ľahkým a štýlovým spracovaním.

Zaujímavé je netradičné balenie myši a tvar krabice. V nej je samotná myš, ktorá je dostupná v čiernej farbe spolu s manuálmi. Spracovanie je na veľmi dobrej úrovni, pričom oceňujeme matnú povrchovú úpravu, ktorá je príjemná na dotyk. Funkčné tlačidlá sú taktiež čierne, na ktorých neostávajú viditeľné odtlačky a nečistoty. Čierna farba je veľmi príjemná na pohľad, myš padne veľmi dobre do ruky. Trio tlačidiel – ľavé, pravé a koliesko – dopĺňajú dve tlačidlá naľavo a dve zhora.

Koliesko je spracované z titánu, pričom časť, ktorá vystupuje von, je spracovaná z kvalitného plastu. Samotné koliesko je príjemné a ani pri rýchlom točení nie je hlučné. Kábel je dlhý 1,8 metra, je poflexovaný a USB port je zvýraznený nápisom ROCCAT Kone EMP. Podľa nás ide o zaujímavý bonus, ktorý príde vhod najmä pre používateľov, ktorí majú v počítači desiatky USB káblov a nevedia ich rozlíšiť. Za prínos pri používaní považujeme aj veľmi pohodlnú podložku ROCCAT Kanga.

Hmotnosť väčšiny herných myší sa pohybuje okolo 150 gramov. Oceňujeme, že ROCCAT Kone EMP má iba 116 gramov, čo je pri priamom porovnaní s konkurentmi cítiť. Na chrbte myši je logo spoločnosti, ktoré nie je podsvietené. Myš má celkovo dve zóny podsvietenia, je tu možnosť nastavenia jednej farby na koliesko a inú zvoliť na celú zadnú stranu. Farby sú živé a prirodzené, nerušia okolie počas používania.

Na prispôsobenie citlivosti myši, ako aj nastavenie farieb podsvietenia slúži dodávaný softvér ROCCAT Swarm. V aplikácii možno nájsť všetky aktuálne pripojené periférie do počítača (myšky, klávesnice), ktoré možno meniť a personalizovať podľa potrieb používateľa. Po otvorení softvéru sú už na prvej stránke najdôležitejšie nastavenia – päť profilov, rýchlosť ukazovateľa, prepínanie DPI v piatich úrovniach aj dve zóny podsvietenia. DPI na myške možno zvoliť ľubovoľne v rozsahu 100 až 12000.

Možností podsvietenia je neúrekom, keďže je k dispozícii celé spektrum RGB (16,5 milióna farieb), vďaka čomu si používateľ môže meniť farby počas behu a podľa svojich preferencií. K dispozícii sú však aj rôzne druhy blikania, čo poznáme už aj z konkurenčných riešení (k dispozícii je teda fully lit, breathing, či blinking). Mnohí tiež ocenia možnosti nastavenia obnovovacej frekvencie myši, ktorá je nastavená na 1000 Hz, je možné však zvoliť aj nižšie hodnoty. Aplikácii nemáme čo vytknúť – je prehľadná a jednoduchá, ponúka množstvo nastavení a  úprav, pričom je možné aj upgradovať firmvér priamo z aplikácie.

Hernú myš ROCCAT Kone EMP považujeme za veľmi dobrého konkurenta k iným herným myšiam. Poteší priaznivou cenou okolo 75 eur, výborným dizajnom, veľmi kvalitným spracovaním a tiež zaujímavým podsvietením. Cenu považujeme za prijateľnú vzhľadom k funkciám, ale ak by klesla o 10 eur, ocenil by to nejeden používateľ. Hľadáte perfektnú hernú myš? Práve ste ju našli 🙂 Určite odporúčame.

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 135×75×42 mm
Hmotnosť: 116 gramov
Rozhranie: drôtové, USB, dĺžka káblu 1,8 metra
Prevedenie: pre pravákov
Podsvietenie: RGB, 16,5 milióna farieb
Technológia: optické, Owl-Eye
Počet programovateľných tlačidiel: 9 ks
Citlivosť: 100 – 12000 DPI
Podpora: Windows, Mac OS X, Linux, Android

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Dizajn a kvalita prevedenia
+ Nízka hmotnosť, rozmery
+ Príjemné držanie v ruke
+ Výborná ergonómia myšky
+ Decentné RGB podsvietenie
+ Kvalitný optický senzor a tlačidlá
+ Prehľadný softvér Roccat Swarm

Mínusy
– Potešila by nás nižšia cena

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Roccat Kone EMP, ROC-11-812 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: ROCCAT