Domov Audio Recenzia: Niceboy Pilot XR a Raze 2 Ego

Recenzia: Niceboy Pilot XR a Raze 2 Ego

Zdielať

Otestovali sme dva zaujímavé produkty spoločnosti Niceboy – 4K kameru Pilot XR a prenosný Bluetooth reproduktor Raze 2 Ego.

Začnime kamerou. Tá je vhodná pre bežných šoférov, ale taktiež pre taxikárov, keďže v ich prípade možno skôr očakávať nepredvídateľné situácie. Kamera zachytí čokoľvek, čo by bolo vhodné mať na zázname pri kontakte s políciou alebo s poisťovňou. Na tieto účely sú vhodné kamery do auta. Nami testovaný Pilot XR dokáže nahrávať 4K video, čo znamená, že v prípade potreby umožní vodičovi záznam vo veľmi vysokej kvalite s podrobnými detailami.

V balení je okrem samotnej kamery držiak na čelné sklo s magnetickým prichytením, nabíjací microUSB kábel, USB adaptér do auta a manuál. Prekvapením je, že adaptér do zapaľovača ponúka hneď dva USB porty – vhod teda príde nielen pre nabíjanie auto kamery, ale aj pre smartfón, či tablet. Pripomeňme, že kamera umožňuje zvoliť si, aké rozlíšenie používateľ potrebuje. Na výber je 4K Ultra HD interpolované, 2K Quad HD natívne (reálne), alebo Full HD dokonca až pri 60 fps.

Výrobca do kamery pridal GPS modul s podporou Google máp, čo znamená, že zariadenie zaznamenáva trasy a udalosti. Pri reálnej prevádzke by sme odporúčali nastaviť nahrávanie Full HD pri 60 fps čo považujeme za najlepšiu možnosť aj vzhľadom k veľkosti záznamu, stability a kvality videa, ako aj snímkovacej frekvencie. K dispozícii je dokonca aj Wi-Fi modul vďaka čomu možno ovládať kameru priamo cez aplikáciu zo smartfónu.

O zobrazenie sa stará 2,45“ displej. Medzi funkcie kamery patrí aj G-senzor, ktorý pri náraze uzamkne záznam pred nechceným premazaním. Kamera ponúka aj núdzové nahrávanie. Celkovo hodnotíme testovanú auto kameru ako zaujímavý a vhodný doplnok pre vodičov. Za nevýhody považujeme veľmi nízku výdrž na batériu čo znamená, že musí byť kamera zapojená takmer neustále v autonabíjačke a labilnejší magnetický držiak, ktorý nie vždy drží a má kontakt s kamerou.

Druhým testovaným zariadením je prenosný reproduktor Raze 2 Ego, ktorý umožňuje pripojenie cez Bluetooth 5.0 a prehrávanie hudby aj priamo z pamäťových kariet microSD. Medzi jeho ďalšie praktické funkcie patrí FM rádio, hoci podobnú funkcionalitu využije asi len minimum používateľov. V prípade, ak má používateľ chuť vymeniť svoj playlist, môže použiť zariadenie na počúvanie rádia. Reproduktor automaticky vyhľadá všetky dostupné stanice a uloží ich do svojej pamäte. Medzi stanicami potom môže používateľ jednoducho prepínať.

Takisto možno počúvať hudbu uloženú na pamäťovej karte microSD alebo USB kľúči. Prepínanie jednotlivých vstupov je jednoduché a zvládne ho každý. Pre potreby telefonovania model ponúka funkciu hands-free. Na reproduktore sa nám páči ľahké a jednoduché ovládanie, výdrž batérie, ale tiež protišmykové nožičky zo spodnej strany reproduktora. Ďalšia vec, ktorá nám prekážala, je otravný zvuk pri zapínaní a vypínaní. Mnohé iné podobné konkurenčné reproduktory tieto zvuky vydávajú tiež a doteraz nerozumieme, kvôli čomu je to dobré. Považujeme ich za zbytočné hlášky, ktoré používateľa len vyrušujú.

Zaujímavé tiež je, že si reproduktor po vypnutí nepamätá pôvodnú hlasitosť. Celkový výkon testovaného reproduktora je 12W, pričom kvalitu reprodukcie sme testovali pomocou bezstratovej streamovacej službe Tidal. Reprodukcia nie je najlepšia, chýbajú najmä basy. To je aj vzhľadom k cene cca 50 eur akceptovateľné pre väčšinu poslucháčov, ale nie pre audiofilov.

Zapožičal: Niceboy

2 komentárov