Domov Periférie Recenzia: Microsoft Wedge Touch Mouse

Recenzia: Microsoft Wedge Touch Mouse

Zdielať

V minulosti Microsoft vydal sériu ergonomických periférií, ktoré sú pohodlné k používaniu počas dlhej doby. Ako je vidno na prvý pohľad, táto myška nie je jedna z nich. Ale to nie je cieľom tejto myši. Táto myška nie je určená na sedenie pri stolnom počítači celé hodiny, ale pre rýchle použitie k tabletu vybaveným s Windows 8, ale aj k tabletom, ktorý majú operačný systém Android. Neexistuje žiadny USB prijímač a preto potrebujete aby váš tablet, alebo počítač bol vybavený technológiou Bluetooth. Ten je schopný vyhľadať, rozpoznať a pripojiť sa k myši pomerne bezproblémovo.

Microsoft Wedge Touch Mouse-2

Softvér pre nastavenie možno stiahnuť z webových stránok spoločnosti Microsoft. Nenájdeme tu však veľa nastavení, ktoré by bolo možné zmeniť. Myš je veľmi malá a tak sa dá ľahko nosiť so sebou. Myška od Microsoftu, využíva technológiu BlueTrack, aby myška reagovala na rôzne povrchy. Túto myšku poháňa jedna batéria typu AA a v prípade, že sa dlhšiu dobu nepoužíva automaticky sa myška vypne aby sa šetrila batéria. Podľa nás je to až príliš časté vypínanie.

Microsoft Wedge Touch Mouse-3

Myška tiež pracuje s niektorými dotykovými gestami, ako napríklad posúvanie vodorovne alebo zvisle. Aj keď sa to nezdá na podporu multi-touch gestá, ako je pinch-to-zoom, predsa to robí rozhranie Windows 8 viac intuitívne v porovnaní s použitím tradičnej myšky.

Microsoft Wedge Touch Mouse-6

Microsoft Wedge Touch Mouse rozhodne nebude každému po chuti. Mali sme nejaké výhrady, keď sme sa prvýkrát videli dizajn, ale nie to až taká zlé, ako sa zdalo na prvý pohľad. Ak chcete ľahkú myš k rýchlej práci na tablete, či notebooku táto je vhodná a je aj prenosná.

Parametre a Špecifikácie:

Rozhranie: Bluetooth 3.0
Frekvencia: 2,4 GHz
Technológia: BlueTrack
Maximálny dosah: 10 metrov
Citlivosť: 1000 DPI
Počet tlačidiel: 2× tlačidlá
Farba: čierna
Rozmery: 53,6×60,9×22,1 mm
Hmotnosť: 65 gramov (vrátanie batérie)
Typ napájania: 1× AA batéria
Výdrž: 4 mesiace (podľa používania)
Podporované: Microsoft Windows 8/RT/7, Mac OS X v10.6 – 10.7, Android 2.3 a vyššia

Hodnotenie: 75%

Plusy
+ Myšlienka
+ Dizajn
+ BlueTrack

Mínusy
– Cena
– Nepohodlne držanie

Vývoj ceny podľa Heureka.sk:

Graf ceny produktu Microsoft Wedge Touch Mouse poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Microsoft