Domov Audio Recenzia: Logitech Z333 Multimedia Speaker System

Recenzia: Logitech Z333 Multimedia Speaker System

Zdielať

Logitech Z333 Multimedia Speaker System_4Medzi prvými sme mali možnosť vyskúšať Logitech Z333 Multimedia Speaker System, čo je úplná novinka predstavená na IFA koncom septembra. Z333 predstavuje multimediálne pasívne reproduktory vrátane slušného subwoofera. Dva pasívne reproduktory spolu so subwooferom dávajú výkon 40 Wattov. Subwoofer prešiel malou obmenou a nájdeme tam o niečo lepší bassreflex, ktorý má podávať hlbšie basy ako nikdy predtým.

Na zadnej strane subwoofra sa nachádza 4× RCA konektor na zapojenie reproduktorov a taktiež vstupu. Nechýba ani možnosť nastaviť basy. Okrem toho je tam na pevno zapojený konektor napájania a diaľkového ovládania hlasitosti. Ovládanie prešlo zmenou a tentokrát nájdeme veľké otočné kolečko naprieč celej ovládacej konzoly. Regulácia hlasitosti je veľmi jemné a dá sa nastaviť úplne presne. Toto jednoznačne chválime.

ZAPOJ SA DO SÚŤAŽE A HRAJ O TÚTO REPRODUKTOROVÚ ZOSTAVU A ĎALŠIE CENY OD LOGITECH! VIAC V TOMTO ODKAZE

Logitech Z333 Multimedia Speaker System_3

Na ovládači ďalej nájdeme zelenú LED diódu označujúcu aktívne zariadenie a naboku tak isto 3,5 mm jack vstup pre slúchadlá. Tento vstup sme si spočiatku nevšimli, niekto by ho mono uvítal skôr vpredu. Na druhej strane neničí decentný dizajn. Treba dodať, že celá reprosústava sa pripája k počítaču 3,5 mm jackom. RCA využijete v prípade pripojenia k TV, DVD čí iného. Logitech Z333 Multimedia Speaker System_1

Celková hmotnosť je 4,3 kilogramu a rozmery sú 266×263×253 milimetrov. Reproduktory sú matnej čiernej farby, pričom membrány sú potiahnúté kvalitnou látkou. Spracovanie je celkovo výborné a nie je mu čo vyktnúť. Reproduktory pôsobia masívne a také aj skutočne sú, nemusíte sa teda báť, aby subwoofer lietal po stole.

Zvukový prejav je vzhľadom na cenu výborný a prakticky mu nie je čo vytknúť. Ani vymaxovaná hlasitosť nespôsobuje nejaké presluchy či šumy. Zaradeniu nerobil problém žiaden hudobný žáner. Hranie hier sú tiež na slušnej úrovni. Basy sú také hlboké, že ich snáď nikdy nebudete mať nastavené na maximum. Jedna z najkvalitnejších vzoriek hlbokých basov – Hotel Califoria od Eagles znela výborne.

Hoci si zariadenie zatiaľ nekúpite, dá sa už predobjednať. Pri odhadovanej cene okolo 40 eur nič lepšie na trhu zrejme nebude. Pri dnešnom trhu je problém nájsť kvalitné reproduktory, ktoré sú dostatočne vyvážené a spracovanie je výborné. To sa však Logitechu podarilo a my sme sa preto rozhodli dať zariadeniu aj ocenenie.

Parametre a špecifikácie:

Hmotnosť: 4,3 kg
Celkový výkon: 40Wattov (RMS))
Výkon subwoofera: 24 Watt (RMS)
Výkon satelitov: 2× 8 W (RMS)
Počet kanálov: 2.1
Vstupy: 2× RCA (cinch), možnosť zapojiť do 3,5mm jack
Obsah balenia: 2× stereo reproduktory, subwoofer, ďiaľkový ovládač hlasitosti, používateľská príručka a informácie o záruke

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Dizajn a spracovanie
+ Hmotnosť satelitov i subwoofera
+ Možnosť inštalácie na stenu
+ Zvukový výkon a prejav
+ Hlboký subwoofer
+ Dostupná cena

Mínusy
– Nie príliš viditeľný vstup pre slúchadlána ovládači

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Logitech Z-333 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Logitech