Domov Audio Recenzia: Logitech UE Boom

Recenzia: Logitech UE Boom

Zdielať

Logitech má vo svojom portfóliu nevšedný kúsok medzi bezdrôtovými reproduktormi. Model UE Boom sa radí medzi Bluetooth reproduktory so zaujímavými funkciami. Ide o valcovitý reproduktor, ktorý má hmotnosť 540 gramov. Na výšku má 183 mm a priemer 63 mm.

Logitech UE Boom 03

Reproduktor stojí na stole stabilne, má zaujímavý dizajn a je k dispozícii vo viacerých farebných variantoch. Z ovládacích prvkov sa tu nachádza tlačidlo zapnutia/vypnutia, dva veľké ovládače na hlasitosť a jeden na párovanie pomocou Bluetooth. Výhodou tohto modelu je aj zvýšená odolnosť proti vode.

Logitech UE Boom 02

Komunikácia prebieha bezdrôtovo, výrobca má dostupnú aj aplikáciu, pomocou ktorej sa dá nastaviť ekvalizér. Existuje však možnosť pripojenia aj cez audio kábel. Zaujala nás funkcia spárovania dvoch reproduktorov navzájom. Všetko  sa nastavuje v aplikácii UE Boom, ktorá je dostupná pre AndroidiOS.

Logitech UE Boom 06

V aplikácii možno nastaviť prehrávanie zvuku stereofónne – v jednom reproduktore ako ľavý a v druhom ako pravý kanál, alebo sa dá nastaviť aj to, aby sa prehrával ten istý na oboch reproduktoroch súčasne. Tiež sa dajú vymeniť strany a vymeniť tak ľavý a pravý kanál.

Logitech UE Boom 07

Podľa výrobcu dokáže reproduktor prehrávať hudbu do 15 metrov od zdroja zvuku, čo sa nám pri ideálnych podmienkach aj podarilo dosiahnuť. Situácia sa však tak ako pri iných Bluetooth reproduktoroch zmenila pri zhoršených podmienkach v interiéri, kde dosah klesá, najmä v panelákoch.

Logitech UE Boom 08

Kvalita reprodukcie je na vysokej úrovni, hlavne čo sa týka stredných tónov a výšok. Taktiež sme si veľmi pochvaľovali čistotu prehrávaného zvuku. Nižšie frekvenčné pásma mali isté medzery, treba však zohľadniť aj rozmery reproduktorov. Toto je prenosné riešenie, nejde o zostavu reproduktorov so subwooferom.

Logitech UE Boom 09

Poteší prítomnosť mikrofónu, vďaka ktorému možno použiť reproduktor aj na hands-free hovory. Hoci to nie je primárna funkcia, hlas bol dobre zrozumiteľný. Podľa výrobcu batéria vydrží 15 hodín nepretržitého prehrávania, čo sa nám bez problémov podarilo dosiahnuť. Nabíjanie je jednoduché pomocou dodávaného microUSB kábla.

Logitech UE Boom 10

Na zariadení chýba ukazovateľ nabitia batérie. Stav batérie tak možno zistiť iba zvukovým upozornením po stlačení hlasitosti + aj – naraz. Našťastie to zachráni aplikácia do smartfónu, ktorá stav batérie ukazuje. Tá je dostupná pre Android a iOS.

Logitech UE Boom 13

Logitech UE Boom patrí medzi zariadenia, ktoré rozhodne svojou zvukovou stránkou neurazia. Vydrží na batériu dostatočne dlho, pričom rozmerovo patrí medzi tie menšie modely. Ak si odmyslíme slabšie basy, reproduktor poskytne výborný zvuk, štýlový dizajn, zaujímavé funkcie a zvýšenú odolnosť. Tá sa zíde najmä pri prenášaní, alebo na výlete v prírode.

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 183×63 mm
Hmotnosť: 540 gramov
Frekvenčný rozsah: 90 – 20000 Hz
Pripojenie: Bluetooth, 3,5 mm audio jack, microUSB
Výstupný výkon:  2× 3 Watt
Menič: 2× 1,5“
Podporované profily: 2DP V1.3, AVRCP V1.5, HFP V1.6 a HSP V1.2
Batéria: vstavaná Li-Ion, výdrž 15 hodín
Ďalšie výhody: zvýšená odolnosť voči vode, NFC
Farebné prevedenia: čierna, červená, modrá, biela, ružová

Hodnotenie: 90%

Plusy
+ Kvalita prevedenia
+ Výdrž na batériu
+ Dizajn reproduktora
+ Funkcie aplikácie
+ Zvýšená odolnosť

Mínusy
– Vyššia cena

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

( nie je dostupný )

Zapožičal: Logitech

5 komentárov

  1. Výdrž 15 hodín? Uff, to je hodne dobré! Repráky čo mám ja vydržia sotva 3,5 a to Creative uvádza v špecifikácii až 5 hodinovú výdrž. Predpokladám, že batérie UE budú tvoriť väčšinu hmotnosti tých 540g. Ale vyzerajú fakt brutálne.