Domov Periférie Recenzia: Logitech T400 Zone Touch Mouse

Recenzia: Logitech T400 Zone Touch Mouse

Zdielať

Tím spoločnosti si dal na myške naozaj záležať a použité materiály ako sklo, guma, či plasty sú kvalitné a príjemné na dotyk. Tvarom pripomína ,,nadupané“ športové auto, ktoré je pripravené vydať zo seba to najlepšie. Vrchná a spodná časť je vyrobená z plastu čiernej farby. Je príjemná na dotyk a odtlačky na nej nezostávajú takmer žiadne. Bočná strana myšky je potiahnutá gumou, ktorá je po celej dĺžke vrúbkovaná čo výrazne zlepšuje jej držanie pri práci. Jediný malý nedostatok gumovej obruby je, že v mieste kde sa stretáva s hornou plastovou časťou by mohla byť viac oblejšia, určite by potom padla ešte lepšie do ruky. Ale to je možno len o zvyku.

logitech-t400-zone-touch-mouse-2

Gumená obruba myšky má rôzne farby a tak si môžete vybrať, aká sa vám bude páčiť. Gumu a plast už máme a kde sa nachádza sklo? Sklo nájdete na mieste kde sa väčšinou  nachádza scrolovacie koliesko. No namiesto kolieska tam Logitech osadil plôšku z brúseného skla. Tá funguje ako malá dotyková plocha a nahrádza pohyb kolieska ako v horizontálnom, tak aj vo vertikálnom smere, čo využijete hlavne vo Windows 8. Plocha je dokonale hladká  a prst sa po nej krásne kĺže. Kliknutím na prednú polovicu dotykovej plochy otvoríte vo Windows 8 prostredie Metro, kliknutie na zadnú polovicu sklenenej plochy funguje ako klasické tretie tlačidlo. Pravé a ľavé tlačidlo funguje rovnako ako na každej inej myške. Sú síce trochu tuhšie, ale nám to vyhovovalo lebo nedochádzalo k náhodným klikom, keď sme mali prsty položené na myške. Z hornej časti by to bolo všetko.

logitech-t400-zone-touch-mouse-3

Na spodnej strane okrem vypínača nájdeme zakrytý otvor, pod ktorým sa nachádza priestor pre dve tužkové batérie typu AA. Tie by mali podľa informácii na balení udržať myšku v pohotovosti až 18 mesiacov. Medzi batériami sa našlo miesto pre USB nano receiver (Unifying), ktorý tam môžeme pri prenášaní ukryť a nehrozí, že sa stratí. Ako sme si už u Logitechu mohli zvyknúť k jednému nano receiveru môžeme pripojiť viac zariadení. Po pripojení k počítaču sa automaticky stiahne program Logitech SetPoint. V ňom máte možnosť nakonfigurovať citlivosť, či gestá pre dotykovú plôšku myšky. SetPoint samozrejme informuje aj o zostávajúcej energii a čase do vybitia myšky. Myška je svojou terajšou cenou skvelou voľbou hlavne pre tých, čo už naplno využívajú Windows 8.

logitech-t400-zone-touch-mouse-4

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 105×61× 30 mm
Hmotnosť: 68 gramov
Senzor/rozhranie: laser/rádiové – Logitech Unifying
Napájanie: 2x AA (súčasť balenia)

Hodnotenie: 85%

Plusy
+ Spracovanie a materiály
+ Dlhá výdrž
+ Výborne ovládanie
+ Cena

Mínusy
– Horné hrany mohli byť trochu oblejšie

Vývoj ceny podľa Heureka.sk:

Graf ceny produktu Logitech Zone Touch Mouse T400 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal:  Logitech