Domov Periférie Recenzia: Logitech G600 MMO

Recenzia: Logitech G600 MMO

Zdielať

Nevyzerá až tak luxusne a prepracovane ako biela, ale treba rátať aj s tým, že biela farba je náchylnejšia k vytváraniu nečistôt na povrchu. Balenie má čierno-zelené prevedenie a po otvorení na vás vykúka masívny krásavec. Ďalej tam nájdeme už len manuál, čo nám príde dosť málo na to, koľko myška stojí. Logitech Gaming Software (LGS) potrebný pre plné využite myšky si musíte stiahnuť z internetu. Samozrejme myš funguje aj bez neho.

Logitech_G600_MMO_01

Myš sa zdá byť veľká a robustná, ale pritom padne presne do ruky a je pohodlná. Povrch je vyrobený z pogumovaného plastu. Myš váži 133g a hmotnosť sa nedá nijako upraviť závažiami, čo by mohlo niekomu vadiť. Na jej ľavej strane nájdeme 12 programovateľných podsvietených tlačidiel. Koliesko je možné stláčať aj do strán, napríklad pri práci s internetom (pohyb medzi stránkami dopredu / dozadu). Pod ním sa nachádzajú 2 tlačidlá, ktoré slúžia na prepínanie profilov a DPI. Je ale celkom nevídané, že pre prsty sa tu nachádzajú 3 tlačidlá. 2 klasické a pravé, ktoré má funkciu G-Shift. G-Shift tlačidlo môže plniť viac funkcií – prepnutie DPI alebo zdvojnásobiť počet príkazov, napríklad G-Shift + G9.Takže spolu má myška 20 tlačidiel.

Logitech_G600_MMO_02

Rozlíšenie je od 200 do 8200 DPI a odozva 1 ms, čo by pri tejto myške mala byť samozrejmosť. DPI sa dá v softvéri LGS ľubovoľne upravovať, tak isto sa dá upravovať aj farba podsvietenia, odozva a ďalšie. Pripojovací kábel má 2 metre a je opletený, takže by mal vydržať dlhšie. Na jeho konci nájdeme USB konektor, ktorý ale nie je pozlátený, čo nám do toho luxusu trochu chýba.

Logitech_G600_MMO_00

Musíme ale povedať, že pokiaľ nie ste zvyknutý na myš s toľkými tlačidlami, tak je ovládanie dosť ťažké, skúšali sme ju na spomínanom WoW (World of Warcraft). Bočných tlačidiel je až príliš veľa a pri používaní musíte moc ohýbať palec, čo je dosť nepríjemné, hlavne pri spodnom riadku tlačidiel G18 až G20. Keďže myš je určená pre žáner MMO, tak nerozmýšľajte nad tým, že by ste si chceli zahrať FPS (first person shooter) hru typu Call of Duty. Je to hlavne preto, lebo má už spomínané 3 tlačidlá a často sa budete preklikávať na tlačidlo G-Shift.

Logitech_G600_MMO_04

Aby sme to zhodnotili, názov myšky hovorí za všetko. Ak nie ste náruživý hráč MMO hier, alebo obľubujete aj iné žánre, tak sa skúste popozerať po niečom inom. Za cenu cca 85 € je aj trošku drahšia oproti známejšej konkurencii.

Parametre a špecifikácie:

Výrobca: Logitech
Rozlíšenie: 200 – 8200 DPI
Maximálne zrýchlenie: 30 G
Technológia: Laserová
Počet tlačidiel: 20 vrátane kolieska (z toho 12 ovládaných palcom)
Životnosť: 20 miliónov kliknutí
Odozva: 1 ms
Podporované OS: Windows Vista, 7, 8
Rozhranie: USB
Dĺžka kábla: 2 metre
Rozmery: 118×75×41 mm
Hmotnosť: 133 gramov

Hodnotenie: 80%

Plusy
+ Tvarovanie myšky
+ Životnosť
+ Odozva

Mínusy
– Nepozlátený konektor
– Kompatibilita
– Cena

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Logitech Gaming Mouse G600 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Logitech